4 korrik Aktivitete dhe zanate shqisore - Kosha të vogla për duar të vogla

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

Vera është një kohë fantastike për të shijuar disa aktivitete dhe vepra artizanale tematike 4 korriku me fëmijët tuaj. Është me të vërtetë një kohë argëtuese në SHBA, gjatë verës, të cilën të gjithë e presin me padurim, dhe ne kemi disa ide të shkëlqyera për lojëra shqisore për të ndarë që janë të shpejta dhe të thjeshta. Plus, mund të merrni edhe paketën argëtuese falas të 4 korrikut!

Festoni 4 korrikun me lojëra shqisore

A po pyesni veten se si ta festoni 4 korrikun me fëmijët tuaj të vegjël dhe parashkollorë? Po, ne kemi aktivitete të thjeshta, të lehta për t'u vendosur dhe argëtuese për fëmijët tuaj! Loja ndijore është fantastike për fëmijët më të vegjël dhe ne na pëlqen të shtojmë një temë blu, të kuqe dhe të bardhë në aktivitetet tona.

Ju mund t'i gjeni të gjitha aktivitetet tona shqisore këtu, shishet ndijore dhe idetë e koshit ndijor!

Gëzojeni festën e 4 Korrikut me këto aktivitete argëtuese dhe të thjeshta patriotike. Çfarë është një festë e 4 korrikut pa shalqi? Provoni pijet tona të ngrira me shalqi për një ëmbëlsirë të shijshme, të shëndetshme dhe të lehtë për t'u përgatitur!

Bëni një flamur LEGO, provoni recetën tonë të thjeshtë të slime ose shijoni një kosh ndijor! Ka kaq shumë mundësi argëtuese për aktivitete patriotike në shtëpi, shkollë ose kamp.

Mblodha gjithashtu disa vepra artizanale të pasura me ndijore nga blogerët e mrekullueshëm për të plotësuar listën e aktiviteteve të 4 korrikut!

Sigurohuni që të keni kujdes për 4-tën falas të printueshme Paketa e aktiviteteve të korrikut gjithashtu më poshtë!

Bonus: 4 korrik Aktivitetet STEM

Mos harroni shkencëndhe STEM! Kemi shumë aktivitete shkencore patriotike, të kuqe, të bardhë dhe blu, të 4 korrikut për të ndarë! Nga shpërthimet tek strukturat, tek eksperimentet e ëmbëlsirave dhe më shumë!

Eksperimentet e 4 korrikut

Aktivitete argëtuese të 4 korrikut për fëmijë

E RE! Fishekzjarret Artizanatit

Kaloni një ditë të kuqe, të bardhë dhe blu për 4 korrikun me këtë projekt të lehtë zanati për të vegjlit dhe parashkollorët. Ngjyrosni fishekzjarre me temë patriotike me një rrotull letre higjienike!

Vullkani i shalqinit

Çfarë është 4 korriku pa shalqi! Pasi të hahet i gjithë shalqiri, këtu është një ide argëtuese që do t'ju pëlqejë fëmijëve. Gjithçka filloi me kano-kungullin tonë dhe më pas kano-mollën! Vullkanet e sodës së bukës dhe uthullës bëjnë një aktivitet argëtues shkencor për fëmijët. Mund të ndërtoni edhe një vullkan LEGO!

Fizzy Frozen Stars

Shkencë argëtuese, e ngrirë e sodës së bukës për 4 korrik! Përdorni një tabaka akulli për këtë eksperiment të thjeshtë shkencor veror.

Frozen Fizzing Stars

4 korriku Fluffy Slime

Përdorni recetën tonë të preferuar të lexuesve për të bërë këtë temë patriotike zhul me gëzof me të kuqe, të bardhë dhe blu për 4 korrikun!

4 Korrik Fluffy Slime

4 korrik Slime with Saline Solution

Provo një version tjetër të slime tonë patriotike me këtë të qartë recetë zam dhe solucioni i kripur për slime me shkëlqim të 4 korrikut!

Shishe ndijore Patriotike e 4 korrikut

Bëni një temë ndijore super të thjeshtë të 4 korrikutshishe me furnizime të shpejta nga dyqani i dollarit ose artizanati!

Flamuri Amerikan LEGO

Kapni tullat tuaja të kuqe, të bardha dhe blu dhe ndërtoni një flamur amerikan me LEGO!

Frozen Shalqiri

Një ëmbëlsirë e shëndetshme e ngrirë për një ditë të ngrohtë vere. Ju gjithashtu mund të bëni kube akulli me shalqi për të veshur një gotë me ujë të ftohtë.

4 korrik "Lojë me ndjesi plazhi"

Lojë me ndjesi, duke përfshirë koshët me sensorë dhe aktivitete prekëse, të gjitha u sjellin dobi fëmijëve të vegjël. Na ka pëlqyer të bëjmë kosha të lehta ndijore dhe kemi një sërë recetash të rregullta për lojëra ndijore me prekje. Kjo është një temë argëtuese e 4 korrikut që është shumë e thjeshtë për t'u bërë!

Mund të vendosni dy kosha më të vegjël sensorë krah për krah. Njërës shtoni rërë dhe tjetrën ujë. Ju mund të shtoni predha dhe një kovë me një lugë për rërën.

Për buzë detit, shtoni pak ngjyrues ushqimi blu dhe feta petë pishinash për varkat. Bëni vela me kruajtëse dhëmbësh dhe letër ndërtimi ose përdorni flamuj të vegjël!

4 korrik Koshi ndijor i orizit

Përdor oriz me ngjyrë në të kuqe, të bardhë dhe blu! Shto yje plastike që shkëlqejnë në errësirë ​​dhe një kapëse rrobash për të praktikuar aftësi të shkëlqyera motorike dhe numërim! Mësoni se si të ngjyrosni orizin për materiale lojërash shqisore këtu.

Aktiviteti i shkrirjes së akullit të 4 korrikut

Bëni një kullë gjigante blloku akulli të mbushur me sende argëtuese patriotike. Sfida (dhe argëtimi) është shkrirja e saj dhe loja pasuese me ujë!

Shiko gjithashtu: 15 Projekte Arti Krishtlindjesh për Fëmijë - Kazanët e Vogël për Duart e Vogla

4 Korrik Sodë bukeShkenca

Fresat e biskotave me temë e bëjnë këtë shkencë klasike të sodës së bukës pak më ndryshe! Plus, mund ta përzieni këtë për çdo festë, duke e bërë atë mjaft të gjithanshëm dhe fëmijët e pëlqejnë atë çdo herë!

Shiko gjithashtu: Eksperimenti i kanaçeve të grimcuara - Kosha të vogla për duar të vogla

Paketa e aktivitetit e 4 korrikut e printueshme falas

Më shumë Patriotic Sensory Play Ide për të provuar

  • Krem rroje dhe bojë fishekzjarrësh nga nuk ka kohë për kartolina
  • Koshi ndijor i 4 korrikut nga nënat Keni edhe pyetje
  • Vaska ndijore Fishekzjarret nga Jennifer's Little World
  • Flamuri Amerikan me ngjyrë Rajs Eksplorimi nga Nëna e fuqishme
  • Fishekzjarret me kripë nga fragmentet e kohës së shkollës
  • Shkopi i fishekzjarrëve të minutës së fundit nga Lalymom

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.