Aktivitete shqisore të Krishtlindjeve për fëmijë

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

Stimuloni shqisat tuaja këtë sezon festash me këto kosha dhe aktivitete argëtuese dhe krijuese të Krishtlindjeve! Ka shumë aktivitete të mahnitshme ndijore që ju dhe fëmijët tuaj mund t'i shijoni duke përdorur gjëra të tilla si stolitë e Krishtlindjeve, orizin me ngjyrë, këmbanat e Krishtlindjeve, brumë lojërash të bërë në shtëpi dhe më shumë!

VEPRIMTARI TË THJESHTA ndijore të Krishtlindjeve PËR FËMIJË

PROJEKTE ARGËZUESE SHQISËRORE TË KRISHTLINDJEVE

Nëse jeni duke kërkuar për më shumë aktivitete argëtuese dhe tërheqëse të Krishtlindjeve për t'i shtuar planeve tuaja të mësimit të festave, aktivitetet shqisore janë një shtesë fantastike!

Mbështet lojërat ndijore dhe përmirëson gjëra të tilla si rritja njohëse, aftësitë për zgjidhjen e problemeve, aftësitë e shkëlqyera motorike, zhvillimi i gjuhës dhe më shumë! Dhe është një mënyrë fantastike për t'i bërë studentët të punojnë së bashku dhe të përmirësojnë gjithashtu aftësitë e tyre sociale.

Këto aktivitete shqisore të Krishtlindjeve janë krijuar për të përfshirë të gjitha shqisat. Ekziston një projekt për të eksploruar çdo sens! Ka aktivitete shqisore të koshave, shishe ndijore të Krishtlindjeve, madje edhe aktivitete shqisore të Krishtlindjeve që angazhojnë shqisën e nuhatjes!

Kosha dhe aktivitete ndijore të Krishtlindjeve

Shishe ndijore të Krishtlindjeve

Këto shishe ndijore të bëra vetë për Krishtlindje kërkojnë shumë pak kohë për t'u bërë!

Vazhdo leximin

Shporta me thesarin e Krishtlindjeve Sensory Play për të vegjlit

Bëni një shportë të thjeshtë me thesar Krishtlindjesh për të vegjlit tuaj!

Vazhdo të lexosh

Motori i bukur i brumit të luajtjes së KrishtlindjeveLuaj

Vazhdo me Leximin

Oriz Sensore Kanelle Luaj Koshin ndijor

Ky kosh ndijor është një mënyrë e shkëlqyeshme për të eksploruar lojërat ndijore të prekshme!

Vazhdo leximin

Krishtlindje Nr Lojë ndijore e gatimit të brumit për fëmijë

Ky brumë i Krishtlindjeve pa gatim është kaq i thjeshtë për t'u bërë dhe shumë argëtues!

Vazhdo leximin

Lojë ndijore me stolitë e Krishtlindjeve

Shijoni Krishtlindjet lojë ndijore me tematikë me këto aktivitete të mrekullueshme të lojërave ndijore të stolive!

Vazhdo leximin

Luaj ndijor i kallamit me karamele Koshi ndijor i orizit

Eksploro lojën ndijore duke përdorur oriz me ngjyrë dhe sende të tjera rozë dhe të bardhë!

Vazhdo të lexosh

Christmas Playdough

Vazhdo të lexosh

Gingerbread Man me temë Krishtlindjet Play Sensory Christmas

Shijoni një kosh ndijor të frymëzuar nga një prej librave tanë të preferuar të Krishtlindjeve të quajtur Gingerbread Mouse !

Vazhdo të lexosh

Luaj me rërë ndijore të Krishtlindjeve

Bëni një kosh ndijor super argëtues duke përdorur rërë të gjelbër artizanale!

Vazhdo leximin

Luaj me tren ndijor të Krishtlindjeve

Shijoni lojën shqisore të Krishtlindjes me trenat, stolitë dhe orizin me ngjyra!

Vazhdo leximin

Si të bëni brumin e xhenxhefilit

Kjo recetë brumi për lojë jo vetëm që ka erë të mrekullueshme, por ka SHUMË e butë dhe e shtrydhur!

Vazhdo të lexosh

Koshi ndijor i rruazës së Krishtlindjes

Kërko dhe gjej objekte argëtuese Krishtlindjesh në rruaza uji!

Vazhdo leximin

Aktiviteti i luajtjes ndijore në shkencën e magnetit të Krishtlindjeve

Kaloni një përvojë argëtuese ndijore me temën e festave me lojën me magnet gjithashtu!

Vazhdo leximin

Aktiviteti i luajtjes me sensorë të ujit të Krishtlindjeve

Përdor zbukurime plastike dhe disa furnizime magjike me temën e Krishtlindjeve për një aktivitet festiv!

Vazhdo leximin

Shkuma me rërë e Krishtlindjeve

Vazhdo leximin

Shishe ndijore të Krishtlindjeve për lojën "I Spy"

Këto shishe të mahnitshme ndijore të Krishtlindjeve dyfishohen si një aktivitet i spiunazhit për fëmijët!

Shiko gjithashtu: Punime artizanale për fëmijë në ditën e Shën PatrikutVazhdo Leximi

KLIKO KETU PËR TË RREGULLUAR LOJËN TUAJ FALAS BINGO TË KRISHTLINDJEVE!

MË SHUMË ARGËTIM KRISHTLINDJE…

Pasi të eksploroni këto aktivitete argëtuese dhe të lehta shqisore për Krishtlindje, punoni në aftësitë tuaja matematikore me aktivitetet tona matematikore të Krishtlindjeve, eksploroni përzierjen e ngjyrave me stolitë tona të ngjyrave të Krishtlindjeve ose krijoni disa zbukurime të mahnitshme në formë 3D!

  • Zbukurimet e Krishtlindjeve me Mermer
  • Elf on the Raft Slime
  • Aktivitetet e matematikës së Krishtlindjeve
  • Zbukurimet me ngjyra të Krishtlindjeve
  • Zbukurime në formë 3D
  • Tritje letre

KRIJO DISA MJETET E MREKULLUESHME KRISHTLINDJE

Kliko në imazhin më poshtë ose në lidhjen për të parë zanatet tona të mrekullueshme të Krishtlindjeve!

Shiko gjithashtu: Artizanati me gjurmët e Vitit të Ri - Kazanët e vegjël për duart e vogla

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.