Shishe ndijore e ngjitësit Easy Valentine Glitter - Kazanët e vegjël për duar të vogla

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

Unë jam fshehurazi i dashuruar me këtë shishe ndijore me shkëlqim . Djali im tha, "kjo është kaq e lezetshme", me zërin e tij Jam i impresionuar . Kjo duhet të jetë më e shpejta! Më e thjeshta! Shishja më e lirë ndijore me shkëlqim për t'u bërë. Ne kemi bërë mjaft shishe të ndryshme ndijore dhe unë jam shumë i mahnitur me këtë. Plus, përbëhet kryesisht nga artikuj të dyqaneve dollarësh!

Shishe e lehtë e Shën Valentinit me Glitter Glitter

SHISHET DIY SENSORY GLITTER

Tani unë Dije që thashë dyqan dollari, dhe shishe uji VOSS nuk janë nga dyqani i dollarit. Megjithatë, nëse ju pëlqen të bëni shishe me sensorë ose shishe qetësuese, atëherë ju duhen këto shishe uji!

Me disa dollarë secila {për ato të mëdhatë}, ato janë një investim që do të shpërblehet. Ne kemi ripërdorur shishet tona për më shumë se një vit. Kjo është e reja e parë që kam blerë dhe provova madhësinë më të madhe këtë herë.

Pjesa që më pëlqen është se sa shishe mund të bëni me furnizime me vlerë vetëm pak dollarë. Disa shishe ngjitëse me shkëlqim shiten për të paktën 4 dollarë një shishe. Ju lutemi vini re se nëse zgjidhni shishen më të madhe të ujit, do t'ju nevojiten dy nga shishet e ngjitësit dhe një nga kavanozët me shkëlqim, por keni ende shumë për shishe të tjera ndijore.

SHISHEN SHQIPTARE SENSORY

JU DUHEN:

  • Shishe uji VOSS {ose madhësia është e mirë
  • Ngjitës me shkëlqim në dyqanin e dollarëve {vjen tre në një paketë} Vini re se kjo ështëjo një shishe me shkëlqim vjollcë. Sapo përdora ngjitësin me shkëlqim rozë të kuq përpara se të bëja një foto të tij.
  • Dollar Store Glitter {vjen 4 në një paketë}
  • Dollar Store Craft Tape
  • Ujë dhe Gërshërët

SI TË BËJMË SHISHEN SENSOR ME NGJIT TË GLITTER

Hapi 1: Hiqni etiketën nga shishja. Përdorni alkool për fërkim dhe një leckë për të hequr çdo mbetje të njomë!

Hapi 2: Mbushni shishen me ujë të vakët {ndihmon që ngjitësi të përzihet më mirë}, edhe uji i distiluar është gjithmonë një opsion!

Hapi 3: Shtrydhni ngjitësin në shishe. Mbani mend për shishen e madhe që përdora dy tuba ngjitës. Do t'ju duhet vetëm një për shishen e vogël nëse nuk dëshironi të shtoni dy!

Shikoni! Slime jonë Valentine përdor gjithashtu këtë ngjitës me shkëlqim.

Hapi 4: Hidheni në shishkë me shkëlqim dhe tundeni, tundeni, tundeni, fëmijë! Do të duhet pak kohë që ngjitësi të përzihet plotësisht në ujë.

Hapi 5. Shtrëngoni kapakun. Ne nuk kemi problem që shishet tona ndijore të hapen mbi ne. Ne gjithashtu nuk po i hedhim rrotull, por i kemi rënë. Mund ta mbyllni me ngjitës të nxehtë {jo shumë të ripërdorshme} ose të vendosni shirit më të gjerë rreth shishes. Dyqani i dollarëve ka një version më të gjerë të shiritit të zemrës sonë.

Hapi 6: Opsionale, por ne përdorëm shiritin artizanal me temë nga dyqani i dollarit nga tabaka jonë e Shën Valentinit për ta mbështjellë kapakun për dekorim.

Një ngagjërat që më pëlqejnë shumë në lidhje me shishen ndijore të Shën Valentinit është se kur ajo është në qetësi, nuk do të dini kurrë për shkëlqimin e mrekullueshëm rrotullues të kuq/rozë që ju pret. Pasi të aktivizohet, shishja ndijore e Shën Valentinit është e bukur dhe ngadalë pushon. Gati për t'u tundur përsëri!

SHISHJA E QETËSISË

Shishes ndijore shpesh quhen shishe qetësuese. Pse pyet? Koha që ju duhet për të parë ngjitësin me shkëlqim për t'u vendosur mund të jetë qetësuese ose relaksuese si për fëmijët ashtu edhe për të rriturit. Lëreni një në një vend të përshtatshëm. Bën një alternativë të mirë për kohën e pushimit dhe vërtet mund ta kthejë përsëri pozitive një situatë negative!

Mendoj se djali im shijon shishen më të madhe të Shën Valentinit këtë herë.

Shiko gjithashtu: Dr Seuss Aktivitetet Math - Kazanët e vegjël për duart e vogla

0> Po kërkoni për aktivitete të lehta për t'u printuar dhe sfida të lira të bazuara në probleme?

Shiko gjithashtu: Eksperimenti i sodës së bukës dhe acidit citrik - kosha të vogla për duar të vogla

Ne ju kemi mbuluar…

—>>> Aktivitetet FALAS STEM të Shën Valentinit

MË SHUMË AKTIVITETE ARGËZUESE PËR VALENTININ

  • Krijoni një rrotullues për Shën Valentin
  • Bëni Valentine Slime
  • Ndërtoni një zemër LEGO
  • Përdorni një Geoboard për Shën Valentin

Një shishe e thjeshtë e Shën Valentinit që mund të bëjnë fëmijët!

Klikoni në lidhjen ose në imazhin më poshtë për ide argëtuese ndijore për fëmijët.

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.