Si të bëni yje me shkop kokoshka - kosha të vogla për duar të vogla

Terry Allison 12-10-2023
Terry Allison

Filloni sezonin e festave me një stoli argëtuese ylli të Krishtlindjeve të punuar me dorë! Ky yll festiv i shkopit nga Popsicle është i lehtë për t'u bërë me vetëm disa materiale të thjeshta. Bëjini fëmijët të bëjnë dekorimet e tyre të festave për t'i varur në pemë. Koha e Krishtlindjes është një mundësi argëtuese për projekte artizanale dhe zbukurime të punuara me dorë me fëmijët.

BËRË NJË YLL KËSHILLA TË KRISHTLINDJEVE

DEKORIME SHTËPIE

Bëhuni gati për të shtuar këtë stoli të thjeshtë ylli me shkop Popsicle në aktivitetet tuaja të Krishtlindjeve këtë sezon. Ndërsa jeni në të, sigurohuni që të shikoni stolitë tona të tjera argëtuese të Krishtlindjeve.

Aktivitetet tona të thjeshta të Krishtlindjeve janë krijuar me ju, prindin ose mësuesin, në mendje! Lehtë për t'u konfiguruar, për t'u bërë shpejt, shumica e aktiviteteve do të marrin vetëm 15 deri në 30 minuta për t'u përfunduar dhe janë shumë argëtuese! Plus, listat tona të furnizimeve zakonisht përmbajnë vetëm materiale falas ose të lira që mund t'i merrni nga shtëpia!

POPSICLE STICK STAR

JU DUHET:

 • 5 shkopinj punimesh jeshile
 • 5 shkopinj punimesh të kuqe
 • Ngjitës
 • Fjongo ose spango
 • Opsionale – mini pom pom, ngjitëse, shkëlqim ngjitës etj për dekorim.

SI TË BËNI NJË YLL SHPIQI POPSICLE

HAPI 1: Për çdo stoli…

Ngjitni dy shkopinj pulpash së bashku në fillim të një trekëndëshi.

HAPI 2: Ngjitni një shkop të tretë të lulekuqit në mënyrë që të kryqëzojë një nga shkopinjtë e parë të lulekuqit.

HAPI 3: Ngjitni të katërtënShkopi i lulekuqit për të formuar fillimin e një trekëndëshi tjetër.

HAPI 4: Ngjitni shkopin e pestë të Popsikut në mënyrë që të dy skajet të takohen. Ylli juaj është i plotë!

HAPI 5: Kthejeni ornamentin e yllit dhe formoni një lak me një pjesë të vogël fjongo ose spango. Ngjiteni lakin në pjesën e pasme të yllit.

Shiko gjithashtu: Vezët e Pashkëve LEGO: Ndërtimi me tulla bazë - kosha të vogla për duar të vogla

Tani ju keni një yll të lezetshëm me shkop Popsicle gati për t'u varur në pemë!

MË SHUMË MJETE KRISHTLINDJE TË KËSHTAVE

Ju gjithashtu mund t'ju pëlqejnë duke bërë…

 • Pema e Krishtlindjeve 3D
 • Ornamentet e Krishtlindjeve LEGO
 • Artizanati i Krishtlindjeve për Fëmijë
 • Ornamentet e Renë
 • Kurora e Krishtlindjeve
 • Artizanati me pemën e Krishtlindjes

BËRNI yje të shkopinjve të grimcave në këtë sezon pushimi!

Klikoni në imazhin më poshtë ose në lidhjen për Eksperimente të mrekullueshme shkencore të Krishtlindjeve për fëmijë.

Shiko gjithashtu: Ngjyra Kwanzaa sipas numrit

Po kërkoni për aktivitete të lehta për t'u printuar dhe sfida të lira të bazuara në probleme?

Ne ju kemi mbuluar…

—>>> Aktivitete FALAS STEM për Krishtlindjet

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.