Dollar Store Recetat e Slime dhe Kompleti i Krijimit të Slime në shtëpi për Fëmijë!

Terry Allison 17-08-2023
Terry Allison

Recetat e mrekullueshme të slimes nuk duhet të jenë të shtrenjta. Këtu, ne na pëlqen të bëjmë gjithçka në nivelin e buxhetit, kështu që sot shkova në dyqanin tonë lokal të dollarëve për të parë se çfarë mund të gjeja për të bërë receta për slime në dyqane dollarësh . Doja të gjeja të gjithë artikujt e nevojshëm për të bërë disa receta të shkëlqyera për slime në dyqane dollarësh dhe të bashkoja një çantë slime me çmim të lirë. Shihni se çfarë mendoni për rezultatet tona!

RECETA SLIME DYQANI DOLLAR DHE KIT I LIRE SLIME!

MAKE SLIME!

Unë jam kaq super i ngazëllyer të ndaj me ju këto receta për zhul dhe këtë komplet vërtet të lirë për të bërë zhul. Është plotësisht dhurata perfekte për çdo fëmijë që e do slime. As recetat tona të slime nuk mund të mposhten!

Megjithëse këto artikuj u gjetën të gjitha në dyqanin tonë lokal të dollarit, gjithmonë mund të shkoni në supermarket ose dyqan ushqimor për të marrë atë që i mungon dyqanit tuaj të dollarëve.

Përbërësit MË TË RËNDËSISHËM TË RECETËS SLIME

Përbërësit kryesorë janë ngjitësi dhe aktivizuesi i slime që në këtë rast janë pikat e syve. Dyqani ynë i dollarëve ka shitur një ngjitës të markës me emrin prej disa kohësh. Ajo që po kërkoni është një ngjitës shkollor PVA që lahet.

Kjo markë emri funksionon vërtet më së miri dhe kushton rreth 1 dollarë më shumë në dyqanin ushqimor ose mund të gjeni gjithmonë oferta në Amazon duke përfshirë madhësinë e madhe të gallonit (e cila ne duam).

Shiko gjithashtu: Glow In The Dark Puffy Paint Moon Craft - Little Bins for Little Hands

Aktivizuesi i slime në këtë komplet slime janë pikat e syve nga dyqani i dollarit. Çelësipërbërësit duhet të përfshijnë acid borik dhe borat natriumi. Ata kishin disa për të zgjedhur, por vetëm një i kishte të dy këta përbërës.

Kam provuar dy nga recetat tona të preferuara bazë për slime, slime me gëzof dhe slime elastike të kripur! Recetat këtu janë paksa të ndryshme, kështu që unë do të listoj hapat më poshtë. Mund të gjeni gjithashtu karta recetash të printueshme në fund të kësaj faqeje për t'i shtuar kompletit tuaj.

KOLETI I RECETAVE TË SLIME SLIME DOLLAR STORE

Së pari, më lejoni të listoj për ju atë që unë përfshij në paketën tonë të slime dyqanit të dollarëve. A e keni parë edhe kompletin tonë inxhinierik të dyqanit të dollarëve ose çantën shkencore? Tani nëse doni të shihni kompletin tonë gjithëpërfshirës më të madh të slimes të bërë në shtëpi, klikoni këtu. Unë kam shtuar edhe disa sugjerime shtesë më poshtë.

Nuk duhet më të printoni një postim të tërë në blog vetëm për një recetë!

Merrni slime-n tonë bazë receta në një format të thjeshtë për t'u printuar, në mënyrë që të mund të eliminoni aktivitetet!

—>>> KARTA RECETA FALAS SLIME

JU DUHEN:

 • Shkolla PVA e larë Ngjitës (zakonisht gjithçka që do të gjeni është blerja e bardhë 2!)
 • Pika për sy (ose një solucion i kripur, por gjithmonë sigurohuni që të kontrolloni përbërësit për acid borik dhe borat natriumi!) Blini të paktën dy kuti!
 • Sodë buke
 • Krem rroje (slime me gëzof)
 • Paketa Glitter
 • Paketa Sequin
 • Faqe me erëza (ruajtja e slimes)
 • Ngjyrosja e ushqimit (këtë nuk mund ta gjeja, por shumësugjeruar!)

MË SHUMË SUGJESIONE KOMPLETIKE SLIME TË DYQANIT DOLLAR

 • Sticks artizanale (opsionale, por të mira për përzierje )
 • Set me gota dhe lugë matëse
 • Enë për përzierje ose kontejnerë magazinimi më të mëdhenj (mund të përdoren për përzierje dhe ruajtje!)

Gjithçka përshtatet kaq bukur në këtë enë e vogël magazinimi që gjeta. Paketoni të gjitha dhe jepini si dhuratë! Mund të kapni pak celofan dhe ta mbështillni për një shportë alternative të Pashkëve. E përkryer edhe për ditëlindje dhe Krishtlindje! Kalo në një enë magazinimi të kuq për një temë të Ditës së Shën Valentinit!

SI TË BËJMË RECETA SLIME DOLLAR STORE

Sigurisht, më duhej të sigurohesha që recetat ka punuar! Ne bëmë dy slimes shumë shpejt. Kontrolloni secilën më poshtë. I përgjysmova recetat tona origjinale dhe kjo bëri një sasi të madhe për t'u argëtuar pa humbur furnizime.

—>>> KARTELA FALAS RECETËS SLIME

RECETË PËR RREGULLËN E RREGULLVE SLIME

Kjo recetë për slime është argëtuese dhe elastike! Ju merrni një rrjedhje të mrekullueshme dhe një shtrirje të mirë!

FURNIZIMET

1/4 filxhan ngjitës shkollor i larë PVA i bardhë

1 pika syri TBL

1/4 Ujë

1/4-1/2 TSP Sodë buke

Shiko gjithashtu: Argëtim me bojë trotuari të fryrë për fëmijë - kosha të vogla për duar të vogla

Ngjyrosje ushqimore, glitter, sequins të gjitha opsionale!

MAKE SLIME

 • Vendosni ngjitësin në një tas dhe shtoni ujë. Përziejini mirë që të kombinohen.
 • Shtoni glitter dhe ngjyrosjen e ushqimit sipas dëshirës. Përziejini mirë.
 • Përzieni plotësisht sodën e bukës.
 • Hidhninë pika për sy dhe përziejeni mirë derisa të formohet zhul dhe nuk mund ta përzieni më lehtë
 • Trumoseni mirë dhe luani! Ruani në një enë të pastër të thatë

KËSHILLA: Vendosni pak nga solucioni i pikave të syve në duart tuaja përpara se të merrni zhul për ta gatuar. Do të ndihmojë me ngjitjen fillestare. Ndërsa gatuani slimin tuaj të bërë në shtëpi, ai bëhet më pak ngjitës.

Nëse zhulja është ende tepër ngjitëse, shtoni një ose dy pika nga pikat e syve.

FLUFFY RECETA SLIME

Slime fluffy është e lehtë si një re dhe ka një strukturë të mahnitshme që mund ta arrini akoma me përbërësit e slime store dollar.

FURNIZIMET

2 gota krem ​​rroje me shkumë (i tejmbushim kupat)

1/4 filxhan ngjitës shkollor i larë PVA i bardhë

1 pika TBL sysh

1/4-1/2 TSP Sodë buke

Ngjyrosje ushqimore

MAKE SLIME

 • Vendosni kremin e rruajtjes në një tas të madh.
 • Përzieni ngjyren ushqimore sipas deshires dhe perziejini ngadale
 • Shtojeni ngjitesin ne kremin e rrojes dhe perziejini mire qe te kombinohen
 • Perzieni plotesisht soden e bukes.
 • Hidhni pika per sy dhe perziejini mire derisa nje Formohen njolla të mëdha me gëzof dhe nuk mund ta përzieni më.
 • Truajini mirë dhe luani! Ruani në një enë të pastër të thatë

E NJËJTA KËSHILLË: Vendosni pak nga solucioni i pikave të syve në duart tuaja përpara se të merrni zhul për ta gatuar. Do të ndihmojë me ngjitjen fillestare. Ndërsa gatuani zhulin tuaj të bërë në shtëpi, ai bëhet më pak ngjitës.

Nëse zhulja është ende e tepërtngjitës shtoni një ose dy pika nga pikat e syve. Pushoni zhulin dhe humbni pushin e tij me kalimin e kohës dhe zë shumë më pak hapësirë ​​në enën tuaj. Mund ta merrni me mend pse?

Ja ku e keni! Dy receta mbresëlënëse për slime në dyqane dollarësh që në fakt funksionojnë. Mbani në mend se ndonjëherë përgatitja e zhulit kërkon praktikë. Arsyeja më e madhe për dështimin e llumit është mos leximi i recetës! Njerëzit më kontaktojnë gjatë gjithë kohës me: "Pse nuk funksionoi?"

Shumicën e kohës përgjigja ka qenë mungesa e vëmendjes ndaj furnizimeve të nevojshme, leximi i recetës dhe në fakt matja e përbërësve! Pra, provoni dhe më njoftoni nëse keni nevojë për ndihmë. Në një rast shumë të rrallë, kam marrë një grumbull të vjetër ngjitësi, dhe nuk mund ta rregullojmë atë!

SI E RUAJNI SLIME?

Slime zgjat mjaft! Kam shumë pyetje në lidhje me mënyrën se si e ruaj slimin tim. Ne përdorim kontejnerë të ripërdorshëm në plastikë ose xhami. Sigurohuni që ta mbani të pastër zhul dhe do të zgjasë për disa javë. Më pëlqejnë kontejnerët e stilit deli që kam renditur në listën time të rekomanduar të furnizimeve me slime.

Nëse doni t'i dërgoni fëmijët në shtëpi me pak llucë nga një projekt kampi, feste ose klase, unë do të sugjeroja paketa me kontejnerë të ripërdorshëm nga dyqani i dollarit ose dyqani ushqimor apo edhe Amazon. Për grupe të mëdha, ne kemi përdorur kontejnerë dhe etiketa me erëza siç shihet këtu .

Ne kemi burimet më të mira për t'i parë përpara, gjatëdhe pasi të keni bërë slime! Sigurohuni që të ktheheni dhe të lexoni gjithashtu shkencën e slime më lart!

MË SHUMË BURIME PËR KRIJEN E SLIME!

Ju do të gjeni gjithçka që keni dashur të dini për të bërë slime të bërë në shtëpi pikërisht këtu, dhe nëse keni pyetje, thjesht më pyesni!

 • SI TË NDËRKONI SLIME STICKY
 • SI TË NXHENI SLIME NGA RROBAT
 • 21+ RECETA TË LEHTA TË SLIME TË BËRË SHTËPI
 • SHKENCA E FËMIJËVE SLIME MUND TË KUPTOJNË!
 • SHIKONI VIDEOT TONA TË MREKULLUESHME SLIME
 • PËRGJIGJE PËR PYETJET E LEXUESVE!
 • LISTA TUAJA E FURNIZIMIT SLIME
 • EMITAT FALAS TË PRINTUARA SLIME!
 • PËRFITIMET E MREKULLUESHME QË NJOFTEN NGA BËRJA E SLIME ME FËMIJË!

Provo më shumë receta argëtuese për slime të bëra në shtëpi pikërisht këtu. Klikoni në lidhjen ose në imazhin e mëposhtëm.

Nuk duhet më të printoni një postim të tërë në blog për vetëm një recetë!

Merrni recetat tona bazë të slime në një format të thjeshtë për t'u printuar, në mënyrë që të mund të eliminoni aktivitetet!

—>>> KARTA RECETA FALAS SLIME

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.