Receta Krishtlindjesh Slime Për Fëmijë - Kazanët e Vogël për Duart e Vogla

Terry Allison 12-10-2023
Terry Allison

Hyni në frymën e sezonit me slime të bëra vetë për Krishtlindje. Nëse keni fëmijë që duan zhul, Krishtlindjet janë një tjetër mundësi e shkëlqyer për të bërë slime festive. Nga Rudolph te Grinch, karamele deri te pemët e Krishtlindjeve dhe gjithçka në mes. Bëhuni kreativ dhe zgjidhni mënyrat tuaja të preferuara për të festuar Krishtlindjet me këto slime argëtuese festash. Plus, është aktiviteti i përsosur STEM edhe për fëmijët!

BËRË ARGËSIM DHE TË KRISHTLINDJEVE FESTIVE PËR FESTA

SI TA BËNI SLIME KRISHTLINDJE?

Të mësosh? si të bëni slime për Krishtlindje është kaq e lehtë! Shumica kanë nevojë vetëm për përbërës që me siguri i keni pranë dhe janë një përvojë e tillë praktike mësimore për fëmijët! Për të bërë shumicën e recetave të slimes për Krishtlindje ju duhet vetëm:

 • Të mblidhni përbërësit tuaj të slimes.
 • Përzieni përbërësit bazë së bashku në një tas.
 • Përzieni në festën tuaj shtesat dhe ngjyrosja.
 • Shto aktivizuesin e slime.
 • Luaj dhe ruaje në një enë të mbyllur për argëtim gjatë gjithë sezonit të festave!

Kjo do bëhu burimi juaj i fundit për recetat dhe videot më të mira të slimes për Krishtlindje ! Nuk do të keni nevojë për asgjë tjetër, ju premtoj!

Shiko gjithashtu: Gjuetia e pastruesit të gjeografisë - kazanët e vegjël për duart e vogla

Ne me të vërtetë i duam stinët dhe festat, kështu që do të zbuloni se ne po bëjmë gjithmonë versione argëtuese të recetave tona të preferuara bazë të slime për t'u shoqëruar me sezonin aktual ose pushimet .

RECIPAT BAZË TË SLIMEVE JANË TË LEHTA!

Të gjitha recetat tona për slime përdorin një nga katër slime bazërecetat , kështu që sapo t'i keni poshtë, temat që mund të krijoni janë të pafundme.

Për momentin, ne jemi përqendruar t'ju sjellim disa receta vërtet argëtuese dhe festive të slimes për Krishtlindje . Nëse klikoni recetën e slime që dëshironi të bëni, shumica përfshijnë gjithashtu një video recetë që mund ta ndiqni gjithashtu! Një nga të preferuarat tona është kjo recetë më poshtë!

RECIPAT MË TË MË TË MIRA TË SLIMEVE TË KRISHTLINDJEVE

Elf Snot Slime

Bëni këtë zbavitëse dhe të neveritshme, Elf Snot slime!

Vazhdo të lexosh

Santa Slime Për Krishtlindje

Tre receta të ndryshme të slime me temën e Krishtlindjeve!

Vazhdo leximin

Slime Pema e Krishtlindjeve

SLime me të gjithë elementët e një peme Krishtlindjesh!

Shiko gjithashtu: Snowflakes Salt For Winter Art - Little Bins for Little HandsVazhdo Leximi

Elf on the Shelf Slime

Idea e aktivitetit të Kukudhit të përsosur në raft!

Vazhdo leximin

Receta Grinch Slime

E përkryer për t'u çiftuar me librin ose filmin!

Vazhdo të lexosh

Receta e zhulit të gjalpit të Krishtlindjeve

Kjo slime me kallam karamele është bërë duke përdorur gjalpë!

Vazhdo të lexosh

Receta e slimes me aromë vanilje

Sillni aromën e pjekjes së festave në llumin tuaj të Krishtlindjes!

Vazhdo leximin

Slime me gaz të Krishtlindjeve të Santa Receta

Kjo recetë e llumit të kapelës së Santa është kaq e shkëlqyeshme dhe argëtuese!

Vazhdo të lexosh

Jingle Bell Slime e Krishtlindjeve

Kjo slime me shkëlqim ari do t'ju ndihmojë të tingëlloni gjatë gjithë rrugës teKrishtlindjet!

Vazhdo të lexosh

Receta për slime me kallam karamele

Kjo slime me kallam me gëzof është shumë argëtuese për t'u shtrydhur!

Vazhdo leximin

Christmas Lights Slime Receta

Bëni slime të zakonshme festive duke shtuar dritat e Krishtlindjeve!

Vazhdo të lexosh

Receta e Krishtlindjeve me slime

Bëni këtë recetë për slime për Krishtlindje me xhingël në mendje!

Vazhdo të lexosh

Receta e Rudolph The Reindeer Slime

Bëni llumin e drerit me hundë të kuqe!

Vazhdo leximin

Receta e mente Oobleck

Kjo zhul është si askush tjetër!

Vazhdo të lexosh

Receta e zhulit të kek me xhenxhefil

Kjo slime ka erë po aq të mirë sa biskotat!

Vazhdo leximin

Receta e shkumës me rërë të Krishtlindjeve

Kjo zhul me rërë me shkumë është një mënyrë e shkëlqyeshme për të sjellë rërë në Krishtlindje!

Vazhdo të lexosh

Receta e zhulit të kallamit me karamele

Asgjë nuk thotë më shumë se zhulja e kallamit të ëmbëlsirave!

Vazhdo të lexosh

Po kërkoni për aktivitete të lehta për t'u printuar dhe sfida të lira të bazuara në probleme?

Ne ju kemi mbuluar…

—>>> Aktivitete FALAS Slime për Krishtlindje

MË SHUMË AKTIVITETE ARGËZUESE TË KRISHTLINDJEVE

 • Lego Advent Calendar
 • Christmas STEM Aktivitete
 • Zijet e Krishtlindjeve për fëmijë
 • Pemët e Krishtlindjeve me filtër kafeje
 • Zbukurim kodues
 • Brumë për lojëra për Krishtlindje

E MREKULLUESHME DHE E LEHTËRECETA PËR SLIME KRISHTLINDJE

EKSPERIMENTET SHKENCORE TË KRISHTLINDJEVE

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.