Receta verore për slime - kosha të vogla për duar të vogla

Terry Allison 21-06-2023
Terry Allison

Këto receta verore për slime janë shumë argëtuese për fëmijët! Bëni lehtësisht disa slimes të mahnitshme këtë verë me këto receta slime të bëra vetë! Vazhdo, ne ju ftojmë të krijoni llojin tuaj të preferuar të slime me ndonjë nga recetat tona bazë të slimes. Bërja e slimes është me të vërtetë e lehtë pasi të keni pak njohuri!

IDEtë MË TË MIRË TË SLIME PËR VERËN!

IDETË E SLIME PËR VERËN

Ne e marrim seriozisht slimin e bërë në shtëpi dhe ne i marrim seriozisht pushimet tona verore! Çfarë bërtet vera për ju? A është…

 • duke ngrënë karamele pambuku në panairin lokal?
 • duke luajtur në valët e oqeanit ndërsa gjuani për krijesat e detit?
 • duke pirë limonadë dhe duke ngrënë sallata frutash për ditë të tëra ?
 • duke shoshitur nëpër rërë dhe guaska?
 • duke zënë xixëllonja?
 • duke parë natën me yje?

Kaq shumë tema të mrekullueshme verore lypin për t'u bërë në ide argëtuese slime që fëmijëve do t'u pëlqejnë! Gjeni slime që mund të bëni që i përshtaten këtyre temave dhe të tjera në listën e mëposhtme!

SI TË BËNI SUMMER SLIME?

Mund të mësoni se si të bëni slime për sa kohë që keni përbërësit e duhur dhe recetat e duhura, dhe ne i kemi testuar recetat tona 100 herë! Vera është vetëm një nga shumë recetat e slimes sezonale që duhet të ndajmë me ju!

Shiko gjithashtu: 20 Aktivitete që duhet të provoni LEGO STEM - Kosha të vogla për duar të vogla

Baza për cilindo nga këto slime përdor një nga aktivizuesit tanë të zakonshëm të llumit, i cili përfshin zgjidhje të kripur dhe sodë buke, pluhur boraks ose niseshte të lëngshme .

 • Receta e Slime Solution Saline
 • Slime pluhur boraksReceta
 • Receta për slime me gëzof
 • Receta e lëngshme me niseshte të lëngshme
 • Receta e slime me 2 përbërës

Më poshtë do të gjeni lidhjet për të gjitha Recetat MË TË MË TË MIRA për slime të verës . Do të gjeni disa lloje slime të rregullta që përdorin disa përbërës shtesë argëtues për të bërë disa nga temat tona më të njohura të slime atje!

Shiko gjithashtu: Zentangle e Krishtlindjeve (e printueshme falas) - Kosha të vogla për duar të vogla

PËRBËRËSIT PËR SLIME VERORE

Lista juaj e blerjeve për Idetë e mëposhtme për slime duhet të përfshijnë:

 • Ngjitës i shkollës së larë Elmers në ngjyrë të pastër dhe të bardhë
 • Aktivizues i zgjedhjes së llumit (niseshte e lëngshme, pluhur boraksi ose tretësirë ​​e kripur/sodë buke)
 • Ngjyrosje ushqimore
 • Glitter
 • Aksesorë argëtues
 • Vajra aromatike
 • Jello Powder
 • Pigmente me shkëlqim
 • Përbërësit e aktivizuar nga dielli

Receta verore për slime

Receta e lehtë për slime në oqean

Sillni oqeanin tek ju me këtë recetë argëtuese verore të slime!

Vazhdo të lexosh

Slime me gaz sirenë për një temë të oqeanit nën det!

Slime me temë sirenë është receta perfekte e slimes verore!

Vazhdo leximin

Receta më e mirë e slimes me gëzof të oqeanit

E butë dhe me gëzof, dhe të gjitha atmosferat e sirenës dhe oqeanit për verën!

Vazhdo të lexosh

Pambuku Slime

Karnavalet e verës më kujtojnë ëmbëlsirat e pambukut!

Vazhdo të lexosh

Receta shtëpi për tortë ditëlindjeje Floam Slime për fëmijë

Të gjitha ditëlindjet më të mira ndodhin gjatë verës - dhe kjo slime floam ështëperfekte!

Vazhdo të lexosh

Si të bëni zhul rëre

Slime rëre është një përvojë kaq argëtuese shqisore!

Vazhdo leximin

Receta e zhulit crunchy për fëmijë

Ky zhul me temë peshku/oqeani është i përsosur!

Vazhdo leximin

Luaj me mermer Shkencë Art Sensory Oobleck

Ky oobleck është i bukur dhe i ndritshëm vetëm për verën!

Vazhdo të lexosh

Receta ultraviolet slime me rruaza UV që ndryshojnë ngjyrën

Rruazat që ndryshojnë ngjyrën e kthejnë këtë slime nga argëtimi në argëtim veror!

Vazhdo leximin

Receta e slimes për ndryshimin e ngjyrës Kjo është Aktivizuar nga dielli

Fëmijëve do t'u pëlqejë ta shikojnë këtë ndryshim të ngjyrave në diell!

Vazhdo të lexosh

Receta e zhulës së verdhë me aromë limoni me xhelo

Çfarë është vera pa limonadë? Ky slime ka erë shumë të mirë!

Vazhdo të lexosh

Receta për slime me aromë pambuku me gëzof

Kjo slime karamele pambuku ka erë njësoj si karamele pambuku, dhe është gjithashtu e butë dhe me gëzof!

Vazhdo. Leximi

Nuk ka më nevojë të printoni një postim të tërë në blog për vetëm një recetë!

Merrni recetat tona bazë të slime në një format të thjeshtë për t'u printuar në mënyrë që të mund të humbni aktivitetet!

—>>> KARTELA RECETA FALAS SLIME

AKTIVITETET ARGËZUESE SHKENCORE TË VERËS…

Sigurisht, ju gjithashtu mund të shikoni koleksionin tonë të eksperimenteve të mahnitshme shkencore të verës! Këtu janë disa nga të preferuarat tona…

DIYFurra dielloreEksperimente shkencore veroreEksperimente me ujëVullkani i shalqiritYje të ngrira të ndezuraInxhinieri e pishinës

Klikoni në lidhjen ose në imazhin më poshtë për më shumë receta për slime të bëra në shtëpi.

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.