Picasso Flowers For Kids - Little Bins for Little Hands

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

Lulja e luleve nuk është e vështirë apo e vështirë! Krijo këtë buqetë me lule argëtuese dhe shumëngjyrëshe në stilin e artistit të famshëm, Pablo Picasso. Gjithçka që ju nevojitet është pak bojë dhe Lulet tona Picasso të printueshme më poshtë!

DORA PICASSO ME LULE ART PËR FËMIJË

KUSH ËSHTË PABLO PICASSO?

Pablo Picasso ishte një piktor, skulptor, printer dhe qeramik i lindur në 1881 në Malaga, Spanjë. Ai e kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij të rritur duke punuar si artist në Francë dhe vdiq në vitin 1973.

Picasso është një nga artistët më të rëndësishëm në artin modern. Gjatë karrierës së tij, ai krijoi më shumë se 20,000 piktura, vizatime, skulptura dhe qeramika. Ai është i famshëm për shumëllojshmërinë e stileve që ai ndihmoi në zhvillimin, si kubizmi dhe kolazhi.

Buqeta e Paqes u krijua nga Picasso për një demonstrim paqeje të mbajtur në Stokholm, 16-22 korrik 1958. Ishte një litografi, i shtypur në letër të endur të rëndë. Imazhi ka për qëllim të tregojë duart e dy njerëzve të ndryshëm që bashkohen me shpresën, paqen dhe mirësinë.

Krijoni veprën tuaj artistike të Buqetës së Paqes të frymëzuar nga Pablo Picasso. Përdorni bojë të thjeshtë për t'u shtuar lule shumëngjyrëshe duarve.

MË SHUMË ARGET PICASSO PËR FËMIJË

Shikoni aktivitetin tonë artistik Picasso Pumpkins që kemi bërë nga brumi i lojës!

Shiko gjithashtu: Pumpkin Clock STEM Project - Little Bins for Little HandsFytyrat e PicasosPicasso Jack O'LanternPicasso TurkeyPicasso Snowman

PSE TË STUDONI ARTISTËT E FAMSHME?

Të studiosh veprën artistike të mjeshtrave jondikon vetëm në stilin tuaj artistik, por madje përmirëson aftësitë dhe vendimet tuaja kur krijoni veprën tuaj origjinale.

Është e mrekullueshme që fëmijët të ekspozohen ndaj stileve të ndryshme të artit, të eksperimentojnë me mediume dhe teknika të ndryshme nëpërmjet projekteve tona artistike të famshme artistike.

Fëmijët madje mund të gjejnë një artist ose artistë, puna e të cilëve u pëlqen vërtet dhe do t'i frymëzojë ata të bëjnë më shumë nga veprat e tyre artistike.

Pse është e rëndësishme të mësosh për artin nga e kaluara?

  • Fëmijët që janë të ekspozuar ndaj artit kanë një vlerësim për bukurinë!
  • Fëmijët që studiojnë historinë e artit ndjejnë një lidhje me të kaluarën!
  • Diskutimet e artit zhvillojnë aftësitë e të menduarit kritik!
  • Fëmijët që studiojnë artin mësojnë për diversitetin në moshë të re!
  • Historia e artit mund të frymëzojë kuriozitet!

KLIKONI KETU PËR TË MERRNI PROJEKTIN TUAJ TË ARTIT TË PRINTUAR FALAS!

BUQETA E PAQES PICASSO

FURNIZIMET:

Doni të bëni bojën tuaj të larë për t'u përdorur? Shikoni recetën tonë të thjeshtë të bojës me miell!

  • Picasso Bouquet of Peace Printable
  • Bojë akrilike
  • Furçë bojë
  • Ujë

UDHËZIME

HAPI 1: Printoni shabllonin e Picasso.

HAPI 2: Filloni duke pikturuar vija jeshile për t'i bërë kërcellet e luleve të mbahen për duar.

Shiko gjithashtu: Aktivitete ndijore të vjeshtës për të vegjlit - kosha të vogla për duar të vogla

HAPI 3: Më pas, lyeni gjethet jeshile të errëta në majë të kërcellit.

HAPI 4: Tani shtoni rrathë me ngjyra të ndezura për qendrën e luleve.

HAPI 5. Më pas lyeni petalet rreth tyre. Kaq e lehtë!

MË SHUMË PROJEKTE TË ARTIKUJT TË LULEVE ARGËTUESE

Klikoni në lidhjen për të gjitha aktivitetet tona të artit të luleve për fëmijë! Këtu janë disa ide që me siguri do t'ju pëlqejnë…

Monet SunflowersFlowers Pop ArtO'Keeffe Flower ArtSunflower ArtLulet e FridësPikturë me lule

LULE PICASSO SHUMË PËR FËMIJË

Klikoni në imazhin më poshtë ose në lidhjen për më shumë aktivitete të lehta artistike të frymëzuara nga artistë të famshëm.

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.