Slime drithëruese për Halloween - kazanët e vegjël për duar të vogla

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

Të mpirë, me gëzof, elastik, të ndyrë, të mërzitur janë disa nga emrat e preferuar të slimes të djalit tim për të përshkruar recetat tona fantastike të slimes dhe cila është koha më e mirë për të bërë slime atëherë për Halloween! Nëse dëshironi të bëni një slime të Halloween-it në ngjyrat klasike të Halloween-it, të rrahni slime në një kazan ose ta ktheni slimin në favore argëtuese të Halloween-it, ne kemi Idetë MË TË MË TË MIRA për slime të Halloween-it për ju!

SI TË BËJMË SLIME TË FRIKSHME HALLOWEEN

SI TË BËJMË SLIME

Gjatë viteve të fundit, ne jemi magjepsur me prodhimin e slime! Në fillim mendova se bërja e slimes do të ishte shumë e vështirë dhe se nuk do të mund ta bëja kurrë siç duhet. Por më pas e provova dhe më pëlqeu!

Të gjitha recetat tona të slimes, sezonale dhe të përditshme përdorin një nga pesë recetat bazë të slimes që janë shumë të lehta për t'u bërë! Ne bëjmë slime gjatë gjithë kohës tani, dhe këto janë bërë recetat tona të preferuara për slime!

Sapo të mësoni se si të bëni slime, mundësitë janë të pafundme! Krijoni një ose të gjitha këto ide të bukura për zhul Halloween më poshtë me emra drithërues për Halloween si Vampire slime, Witch's Brew, black slime, zombie slime, slime bat, slime web merimange dhe më shumë!

Ne kemi burimet më të mira për ju për të parë përpara, gjatë dhe pas bërjes së llumit tuaj të Halloween!

  • Furnizimet BEST Slime
  • Si të rregulloni slime: Udhëzues për zgjidhjen e problemeve
  • Këshilla për sigurinë e slime për fëmijët dhe të rritur
  • Si tëHiqni Slime nga Rrobat
  • Master Your Training Slime Series

Recetat e slime të Halloween më poshtë përdorin aktivizues të zakonshëm të zhulit si solucioni i kripur dhe sode buke, pluhur boraksi ose niseshte e lëngshme. Ne kemi madje disa receta për slime të Halloween-it plotësisht pa boraks që mund t'i provoni edhe ju!

HALLOWEEN SLIME

Klikoni në lidhjet më poshtë për të parë çdo recetë unike të slimes për Halloween. Shikoni videot e Halloween që ju tregojnë se si të bëni çdo slime!

Klikoni këtu për të marrë Sfidën tuaj falas të printueshme Halloween Slime!

1. Halloween Floam

Squishy, ​​i formueshëm Halloween Floam është trajtimi perfekt ndijor për fëmijët këtë Halloween. Hidhni disa sy të çuditshëm dhe do të keni zhul fantazmë, llucë përbindëshi dhe slime me temë Jack O' Lantern!

2. Jack O' Lantern Halloween Slime

Fanret e gjelbra të frikshme dhe të gdhendura Jack O janë perfekte për një nga recetat tona më të reja të slimes për Halloween.

SHIKON GJITHASHTU: Jack O'Lantern Confetti Slime

3. Bubbling Witch's Brew

Shtrigat e liga të Hocus Pocus do ta pëlqenin lehtësisht këtë recetë flluskuese të llumit të Halloween! Nëse jeni duke kërkuar për një kohë të këndshme drithëruese me një temë filmash miqësore për familjen, atëherë kazani ynë që flluskon, gazon dhe shpërthen me zhul që rrjedh është i përsosur.

4. Slime drithëruese për Halloween

Shiko videon e fëmijëve të Halloween dhe bëje slime! Një superRecetë e lezetshme, super elastike dhe absolutisht e bërë në shtëpi për slime për Halloween që fëmijët do t'i pëlqejnë.

Slime Halloween

5. Halloween Black Slime

Mbajini shkopinjtë tuaj të fshesës për këtë! Receta jonë e Halloween Slime me Elmer's Black Glitter Glue është e shpejtë, e lehtë dhe shumë elastike me vetëm dy përbërës.

6. Volcano Slime

Kjo është padyshim një nga recetat më interesante të slimes që kemi deri më tani, sepse kombinon dy gjëra që ne i duam: bërjen e slimes dhe reagimet e uthullës së sodës së bukës.

Ky vullkan i gazuar me zhul është një aktivitet kimik 2 për 1 për fëmijë. Mësoni se si të bëni një slime unike për Halloween duke eksperimentuar gjithashtu me acide dhe baza!

7. Bat Confetti Slime

Bëni këtë slime të thjeshtë të qartë për Halloween dhe mbusheni me konfeti argëtuese për festat e fundvitit.

Bat Slime

8. Spider Web Slime

Këtë vjeshtë krijuam një ide për një zhul të Halloween-it të rrjetës së merimangës pasi djali im është i interesuar të shikojë rrjetat e merimangës sa herë që dalim për shëtitje. Më pëlqen mënyra se si vesa e mëngjesit nxjerr në pah bukurinë e rrjetës së merimangës.

Shiko gjithashtu: Kartat e sfidës LEGO të Ditës së Shën ValentinitSpider Slime

9. Monster Slime

Monster's Inc, Ghostbusters, Purple People Eater, cilado që ju pëlqen, receta jonë përbindësh e llumit të Halloween me sy të këqij është e përkryer për të gjitha gjërat e lezetshme, përbindësh dhe bruto.

10. Ghost Slime

Bëni një slime të bardhë që është perfekte si një Halloween fantazmëslime.

RECETA ME FLUFFY HALLOWEEN SLIME

Fluffy Slime duhet të jetë një nga recetat më të njohura të slimes që kemi me vetëm një përbërës shtesë që i jep slime është push! A mund ta merrni me mend se çfarë është? Ka qenë një nga recetat tona të preferuara të slimes për të bërë këtë sezon!

11. Zombie Fluffy Slime

Trurë dhe më shumë tru me zhulin tonë shtëpiak me temë zombie. E përkryer për fëmijët që i pëlqejnë të gjitha gjërat zombie për një ide të lezetshme të slimes për Halloween.

Zombie Fluffy Slime

12. Witch's Brew Fluffy Slime

Zbuloni se sa të vegjël Witch's dhe magjistarët mund të hyjnë në zhul me gëzof duke u tallur këtë Halloween!

Klikoni këtu për të marrë Sfidën tuaj të printueshme falas të Halloween Slime !

13. Orange Fluffy Slime

Duhet të bënim një recetë shtëpie për slime me gëzof kungull portokalli për Halloween.

JU GJITHASHTU MUND TË LIKE: Pumpkin Slime

Fluffy Pumpkin Slime

SHIJE TË SIGURTË SLIME HALLOWEEN

Vetëm në rast se keni nevojë për një recetë alternative të slimes që është krejtësisht e sigurt nëse dikush fshihet vjedhurazi një shije. E di që disa fëmijëve ende u pëlqen të shijojnë gjëra të reja. Recetat tona të zakonshme të slimes NUK janë plotësisht të ngrënshme!

Këto receta për slime të Halloween-it më poshtë, megjithatë, janë plotësisht të sigurta për shije. Asnjë nga këto nuk duhet të konsiderohet si një meze të lehtë, por ato nuk janë toksike nëse një copë gëlltitet.

14. Vampire Blood Slime

Bëni shijen e slimes të sigurt dhe plotësisht pa boraks! neprovova diçka pak më ndryshe me këtë recetë për slime të Halloween Metamucil.

Metamucil Slime

15. Fake Snot Slime

Fake snot është një recetë e slime që duhet të provoni për shkencën e lezetshme, shkencën bruto ose festën tuaj të ardhshme të Halloween! Lehtë për t'u bërë me disa përbërës kuzhine, slime e rreme është madje edhe e ngrënshme ose të paktën shijohet e sigurt.

16. Halloween Peeps Slime

Nuk dua të të alarmoj, por mund të gjesh sy në zhul. Po, e kam fjalën për sytë e Peeps! Ne provuam diçka të ndryshme këtu dhe bëmë një slime për Halloween-in Peeps Candy.

Shiko gjithashtu: Aktivitete STEM për të vegjlit - Kosha të vogla për duar të vogla

FAVORET HALLOWEEN SLIME

Çfarë ka më mirë sesa të shpërndani ëmbëlsira pa karamele për Halloween-in ose favore këtë vit! Ndoshta po planifikoni një festë të çmendur për të rinj shkencorë dhe dëshironi diçka të këndshme që fëmijët të marrin me vete në shtëpi! Kjo është ajo!

17. Eyeball Slime

RECETA TË MËSHTIRËS TË SLIMEVE TË HALLOWEEN PËR T'I PROVUAR

Shikoni më shumë eksperimente shkencore të Halloween dhe aktivitete STEM!

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.