12 kosha të mrekullueshëm me sensorë të Shën Valentinit - Kosha të vogla për duar të vogla

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

A ka mënyrë më të mirë për të thënë Gëzuar Ditën e Shën Valentinit sesa me lojën shqisore të Shën Valentinit. Të thjeshtë për t'u bërë dhe të lira, këta kosha me sensorë të Shën Valentinit janë një aktivitet i mrekullueshëm praktik për t'u bërë me fëmijët tuaj. Ka kaq shumë opsione për mbushjen e kazanëve ndijor. Shpresoj se do të gjeni një për të shijuar këtë Ditë të Shën Valentinit! Shikoni listën tonë të mrekullueshme më poshtë.

Kosha me sensorë të Shën Valentinit për të mësuar me lojëra

LUAJ SHQIPTARE SHQIPTARE

Ka shumë mënyra të mrekullueshme për të mbushur një kosh ndijor dhe atë të Shën Valentinit Dita nuk bën përjashtim! Unë kam bashkuar një koleksion të koshave sensorë të Shën Valentinit që secili përdor një lloj të ndryshëm mbushësish ndijore.

Shiko gjithashtu: 23 Aktivitete argëtuese parashkollore në oqean - kosha të vogla për duar të vogla

Disa fëmijë preferojnë tekstura të ndryshme mbi të tjerët, kështu që provoni disa dhe shikoni se çfarë funksionon. Nëse fëmija juaj nuk është aq i interesuar për të parën që bëni, provoni përsëri me mbushës të ndryshëm ndijor të koshit. Shumë prej tyre janë me kosto të ulët dhe të lehta për t'u ruajtur për një kohë tjetër.

Loja ndijore ka të bëjë shumë me sistemin nervor dhe fëmija juaj do të reagojë ndaj asaj se si ndihet, mirë apo keq! Shikoni dhe dëgjoni reagimet e tij ose të saj. Ju mund të mësoni shumë për atë që i pëlqen fëmija juaj. E di që fëmija im padyshim favorizon disa tekstura mbi të tjerat. Ne kemi provuar shumë dhe disa kanë qenë shumë më argëtuese se të tjerët për të.

Bëni një eksperiment që të dy ta provoni së bashku këtë dimër! Koshat ndijor mund të jenë qetësues dhe stimulues për një fëmijë, si dhe tërheqës dheedukative!

Shiko gjithashtu: Aktivitete STEM për të vegjlit - Kosha të vogla për duar të vogla

Shihni udhëzuesin tonë të plotë për koshat ndijor.

KOSHAT SENSORY VALENTINE

Mund të përdorni gjithashtu cilindo nga këta kosha sensorë për idetë e tavolinave ndijore të Shën Valentinit.

Kosh ndijor i Zemrave të Shën Valentinit

Ky kosh i lezetshëm me sensorë të Shën Valentinit përdor celofan rozë me shkëlqim si mbushës dhe shumë aksesorë zemre për të luajtur.

Koshi ndijor Wintery Hearts

Ky kosh është shumë i thjeshtë për t'u vendosur me rruaza mbushëse polifonike.

Rërë artizanale me ngjyra

Kam përdorur një qese të vogël me rërë të kuqe artizanale dhe më pas sende të vogla nga shtëpia. Ena e djathit të grirë, hinka dhe luga plastike me pluhur pijesh ishin gjërat e tij të preferuara!

Doni të bëni rërën tuaj me ngjyrë? Ja se si mund ta ngjyrosni rërën.

Më shumë ide për kazanin ndijor të Shën Valentinit

  • Kosh ndijor i petaleve të trëndafilit nga Suzy Homeschooler
  • Koshi i Shën Valentinit për Ditën e Shën Valentinit (Dita e Shën Valentinit në shkollë ) nga Wildflower Ramblings
  • Vaskë ndijore e Shën Valentinit nga NurtureStore
  • Tabela ndijore e Ditës së Shën Valentinit nga Making Time For Mommy
  • Valentines Shredded Paper Sensory Bin from Sugar Aunts
  • Exploring Hearts Sensory Bin nga House of Burke
  • Bin Sensory Zemra të Shën Valentinit nga 3 Dinozaurët
  • Koshi i pambukut për Shën Valentin & Të mësuaritAktivitete nga Argëtimi dhe mësimi fantastik

MË SHUMË IDE TË SHQIPTARE TË LUAJTJES SENSORI PËR VALENTININ

Candy Heart OobleckCrunchy Heart SlimeShishe ndijore e Shën ValentinitDuart e Ngrira të Shën ValentinitSlime BubblyValentine Floam

DORËT E FUNDIT TË FUNDIT TË NGRIRË TË VALENTINËVE LUAJNË PËR FËMIJË!

Klikoni në imazhin më poshtë ose në lidhjen për më shumë aktivitete të lehta të Shën Valentinit për parashkollorët.

AKTIVITETET BONUS PËR DITËN E SHËNENDINIT PËR FËMIJË

Valentine STEM AktivitetetPunime artizanale për ditën e Shën ValentinitKartat shkencore të Shën ValentinitRecetat e Shën Valentinit SlimeShtypshkronjat e Shën ValentinitEksperimentet shkencore të Shën Valentinit

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.