15 Zanat e Oqeanit për Fëmijë - Kazanët e Vogël për Duart e Vogla

Terry Allison 06-08-2023
Terry Allison

Oqeani është i mbushur me shumë mundësi për aktivitete të mrekullueshme me temë oqeani për fëmijët! Nëse jeni duke kërkuar t'i mbani fëmijët të zënë dhe t'u jepni atyre diçka për të punuar këtë verë, këto punë argëtuese oqeani e janë mënyra më e mirë! Aktivitetet e oqeanit janë perfekte për mësimin e hershëm, dhe këto vepra artizanale nën det dhe aktivitete të artit do t'ju çojnë edhe në kopshtin e fëmijëve dhe në moshat fillore!

ZJETARE ARGËZUESE PËR FËMIJËT OCEANIT

ZJETARE TË OCEANIT

Këto ide artizanale me temën e oqeanit më poshtë janë kaq argëtuese dhe të lehta për t'i përfshirë të gjithë. Ne na pëlqejnë projektet e thjeshta që duken të mahnitshme, por nuk kërkojnë shumë kohë, furnizime ose dinakë për t'i bërë. Disa nga këto projekte të artit dhe artizanatit të oqeanit mund të përfshijnë edhe pak shkencë.

E shkëlqyeshme për një temë parashkollore ose elementare të oqeanit! Qoftë vetëm për argëtim, ose për të mësuar rreth oqeanit dhe kafshëve që jetojnë, sigurisht që do të ketë një aktivitet artizanal të oqeanit për të gjithë!

Kliko këtu për aktivitetet tuaja FALAS për printim të oqeanit!

Pikturimi i peshkut

Kjo anije argëtuese dhe e lehtë në oqean me siguri do të jetë një hit me fëmijët tuaj. Ngjyrosni peshqit e frymëzuar nga artisti i famshëm Jackson Pollock dhe stili i tij i 'pikturës së veprimit' dhe artit abstrakt! Përfshihet pa pagesë për printim!

Shiko gjithashtu: Pikturë me shi për art të lehtë në natyrë - kazanët e vegjël për duart e vogla

Harta e Katit të Oqeanit

Si duket dyshemeja e oqeanit? Frymëzohuni nga shkencëtarja dhe ndërtuesi i hartave, Marie Tharp dhe bëni hartën tuaj reliev të botës me krem ​​rroje të lehtë DIYbojë.

3D Ocean Paper Craft

Krijoni një projekt artizanal letre oqeanike që është perfekt edhe për fëmijët më të rritur!

Pikturë me kripë

Kjo punë artizanale e lezetshme me temë oqeani është shumë e lehtë për t'u bërë me vetëm disa materiale të thjeshta nga kuzhina. Kombinoje artin me shkencën me të mësuarit STEAM dhe zbulo rreth përthithjes.

Glow In The Dark Jellyfish

Kjo anije oqeanike është një mënyrë argëtuese dhe e lehtë për të eksploruar bioluminescencën në organizmat e gjallë ndërsa kombinon artin dhe pak inxhinierinë.

Yll deti i brumit të kripës

Kjo artizanale e lehtë me brumë të kripur yll deti me siguri do të jetë një sukses në klasën tuaj ose në shtëpi për të eksploruar këto det të mrekullueshëm yjet. Mësoni më shumë rreth yjeve të detit ndërsa krijoni modelet tuaja nga brumi i kripës!

Pikturimi me pika breshkash

Pikturimi me pika është një mënyrë e shkëlqyer për të zhvilluar aftësitë e shkëlqyera motorike të fëmijës suaj dhe për të forcuar zotërimin dhe kontrollin manual. Plus, është argëtuese! Merrni shabllonin tonë falas të printueshëm të breshkave dhe krijoni dizajnin tuaj argëtues të pikturës me pika.

Ocean In A Bottle

Eksploroni oqeanin me një shumëllojshmëri tekstesh vizuale të pastra në oqeanin tonë të thjeshtë për t'u bërë shishe ose kavanoza ndijore.

Shiko gjithashtu: Picasso Turkey Art For Kids - Little Bins for Little Hands

MË SHUMË IDE ARGËZUESE PËR Mjeshtëri Oqeani

  • Bëni balena me karton vezësh nga I Heart Crafty Things.
  • Bëni këtë breshkë të lezetshme me pjatë letre vepra artizanale nga The Resourceful Mama.
  • Bëni një sirenë gjigante që gjurmon trupin nga Make it Your Own.
  • Ose kjo flluskë e fryrë shumëngjyrëshe mbështjell oktapodin ngaArty Crafty Kids.
  • Më shumë kafshë oqeanike me pllaka letre nga The Craft Train.
  • Peshku thurje letre nga Easy Peasy and Fun.
  • Arti me teksturë ylli nga Fireflies and Mudpies.

ZETAT MË TË MIRA PËR FËMIJË TË OQEANIT

Klikoni në lidhjen ose në imazhin më poshtë për të gjitha aktivitetet tona shkencore të oqeanit për fëmijë.

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.