Ide jo aq drithëruese shqisore për Halloween - kosha të vogla për duar të vogla

Terry Allison 28-07-2023
Terry Allison

Shijoni pushimet me disa ide shumë të lezetshme dhe jo aq të frikshme Ide shqisore për Halloween. Aktivitetet tona të preferuara ndijore të Halloween nga të vegjlit deri tek parashkollorët përfshijnë kosha ndijore, zhul (veçanërisht llum të sigurt për shije), lojë me ujë, lojë të çrregullt, kavanoza qetësuese, eksperimente shkencore të gazuara të Halloween-it dhe më shumë.

Aktivitetet ndijore don Nuk duhet të jetë e vështirë për t'u vendosur dhe do të zbuloni se këto aktivitete të Halloween përdorin përbërës të zakonshëm të qilarit të kuzhinës. Le t'i organizojmë fëmijët tuaj për disa lojëra argëtuese ndijore për festat!

AKTIVITETET SHQISËRORE TË HALLOWEEN PËR FËMIJË

Lojë ndijore e Halloween-it dhe mësimi praktik për fëmijët

Halloween mund të jetë një festë kaq argëtuese dhe e re për fëmijët e vegjël. Sigurisht që nuk duhet të jetë e frikshme apo e frikshme, por mund të jetë pak rrëqethëse, kacavjerrëse dhe e mbushur me lojëra shqisore budallaqe dhe pak mësim gjithashtu!

Loja shqisore e Halloween gjithashtu nuk duhet të jetë e vështirë për t'u vendosur ose e shtrenjtë. Më pëlqen dyqani i dollarëve për sendet ndijore sezonale.

Këshillë: Kur të mbarojnë pushimet, unë i ruaj artikujt në një qese me zinxhir dhe i vendos në një kosh plastik për vitin e ardhshëm

Më pëlqen loja ndijore për djalin tim dhe atij i pëlqen gjithë argëtimi praktik! Lexoni gjithçka rreth arsyes pse loja shqisore dhe veçanërisht pse kazanët sensorë janë të rëndësishëm! Loja me prekje është perfekte për fëmijët e vegjël dhe ne kemi receta të shkëlqyera për lojërat ndijore që mund t'i provoni.

Kinetic SandReceta PlaydoughCloud Dough

Ide Sensory Halloween

Klikoni në lidhjen për çdo aktivitet ndijor të Halloween më poshtë për listën e plotë të furnizimit dhe konfiguroni.

Kavanoza me shkëlqim për Halloween

Kavanozët me shkëlqim qetësues kërkojnë shumë pak kohë për t'u bërë, por ofrojnë përfitime të shumta dhe të qëndrueshme për fëmijët tuaj. Aktivitetet ndijore të Halloween-it janë goditur për fëmijët e të gjitha moshave dhe këto kavanoza ndijore bëjnë një mjet të shkëlqyeshëm qetësimi me shkëlqimin e tyre mahnitës të temës së Halloween!

Kutia e ndjesive e Halloween

Tre kosha të ndryshëm sensorë të Halloween-it për t'i provuar, zgjidhni mbushjen tuaj!

Shiko gjithashtu: Slime Glitter Green Dita e Shën Patrikut - Kazanët e vegjël për duar të vogla

Po kërkoni për aktivitete të thjeshta për t'u printuar Halloween?

Ne ju kemi mbuluar…

Klikoni më poshtë për aktivitetet tuaja FALAS të Halloween!

Shiko gjithashtu: Ndërtoni një katapultë LEGO - kosha të vogla për duar të vogla

Recetat e slime për Halloween

Të qethura, me gëzof, elastike, të ndyra, të mërzitshme janë disa nga mënyrat e preferuara të djalit tim për të përshkruar recetat tona të mrekullueshme të slimes të bëra në shtëpi dhe çfarë kohe më të mirë për të bërë slime sesa për Halloween!

Slime me gëzof të magjistareszhul merimangashzhul me gëzof kungullzhul i halloweenzhul kungull flluskëzhul kungull fantazmë

topa stresi të halloween

Bëni Halloween-in tuaj topa stresi nga balonat dhe një shumëllojshmëri mbushjesh. Kaq shumë argëtim për shtrydhje dhe shtrëngim!

Ghost Peeps – Shijoni Slime të sigurt!

Ghostly Peeps slime është një aktivitet i mrekullueshëm për Halloween për t'u bërëme fëmijë të moshave të shumta pasi kombinon shkencën dhe lojën shqisore në një aktivitet të këndshëm. Të gjithë do ta shijojnë përvojën!

Monster Playdough

Ka shumë mënyra argëtuese për të shijuar Halloween me fëmijët! Mbajeni të thjeshtë duke bashkuar një tabaka për brumin e lojërave për përbindësh që do të jetë e përkryer për t'u nxjerrë gjatë gjithë muajit! Ky konfigurim i shpejtë është bërë me brumë lojërash të bërë në shtëpi dhe artikuj të lehtë të dyqaneve artizanale ose dollarësh të Halloween.

Spidery Oobleck

Oobleck është një aktivitet shqisor argëtues i bërë nga dy përbërës të lehtë. Shtoni disa merimanga dhe piskatore plastike për praktikë me aftësi të shkëlqyera motorike.

Shpresojmë të gjeni një ose më shumë ndijues të Halloween-it argëtues dhe jo shumë të frikshëm ide për t'i provuar këtë tetor!

KOHË ARGËZUESE PLAY ME IDE SHQIPTARE TË HALLOWEEN

Klikoni në imazhin më poshtë ose në lidhjen për më shumë aktivitete drithëruese të Halloween për parashkollorët.

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.