Kalendari i Ardhjes LEGO i printueshëm - kosha të vegjël për duar të vogla

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

Më në fund një Kalendar Advent LEGO për Krishtlindje që do t'i mbajë fëmijët të zënë! Gjithmonë kam dashur të bashkohem dhe të bëj një numërim mbrapsht të Krishtlindjeve LEGO me djalin tim. Megjithatë, gjithmonë më kujtohet një fije floku shumë vonë dhe më pas e heq idenë. Këtë vit unë jam në krye të tij dhe po e mbaj të lirë me mini-ndërtimet e Krishtlindjeve duke përdorur tullat tona dhe këtë kalendar të Krishtlindjeve LEGO të printueshëm. Kjo është një ide përrallore e kursyer e Kalendarit Advent që të gjithë do ta shijojnë!

LEGO ADVENT KALENDAR FOR KIDS

LEGO COUNTDOWN CALENDAR

The tullat të nevojshme për çdo ndërtim përfshihen direkt në kartën sfiduese të përfshirë në paketën e printueshme.

SHIKON GJITHASHTU: Dhurata unike LEGO për të rriturit dhe fëmijët

Pavarësisht nëse fëmijët tuaj e bëjnë atë siç tregohet ose vijnë me një dizajn të ri LEGO për festa, është deri tek ata. Argëtimi është në sfidë dhe jam i emocionuar të shoh se çfarë do të ndërtojë djali im me kalendarin e tij të Adventit LEGO!

Në paketën e ardhjes me tulla të printueshme është një hartë argëtuese numërimi mbrapsht. Pse të mos e ndërtoni nga LEGO për të filluar! Përdorni një pllakë bazë dhe tulla bazë.

Ejani me një dizajn që përfshin një mini-figurë që mund ta lëvizni çdo ditë. Bëhuni kreativ! Ju mund t'i bëni projektet sipas renditjes, ose të anuloni secilin projekt ashtu siç i bëjnë ata,

KALENDAR DIY LEGO ADVENT

DO TË DUHET:

Filloni me kalendari ynë i sfidave FALAS i printueshëmmë poshtë.

 • Kartat e projektit LEGO Advent Calendar të printueshme (Blini paketën këtu)
 • Çanta të vogla letre, çanta dhuratash ose çorape, etj për të mbajtur tulla LEGO për projektet çdo ditë.
 • Etiketa, etiketa dhuratash, prerje letre dhe kapëse rrobash për të mbyllur çantat (opsionale)
 • LEGO!

PO NËSE KAM SHUMË FËMIJË?

Nëse keni shumë fëmijë, këtu janë disa sugjerime për të mbajtur koston e ulët.

Këshilla #1: Ju nuk keni pse të blini një grup specifik nëse keni shumë tulla. Thjesht përdorni kartën e përditshme si frymëzim për ndërtimin. Vë bast, në varësi të sa kohë duan të shpenzojnë në sfidë, fëmijët tuaj mund të gjejnë një alternativë mbresëlënëse.

KËSHILLA #2: Alternoni sfidën e përditshme. Nëse preferoni të blini kompletet e përmendura, por nuk dëshironi të blini 2 për fëmijë, lërini ata të alternojnë sfidën e përditshme dhe lërini fëmijët e tjerë të zgjedhin një kërkesë nga Kalendari i Sfidës së Krishtlindjeve LEGO për të ndërtuar nga i njëjti grup pjesësh (megjithëse mund të ketë nevojë të ndahet) ose nga koleksioni i tyre.

BLACK FRIDAY WALMART DEALS

 • Set 90 vite lojë
 • OFERTA MË TË MIRË! Set klasik i tullave dhe kafshëve
 • Një nga të preferuarit e mi gjithashtu! Tulla dhe pjata klasike
 • Shumë argëtuese për të mos i ndarë (dhe një marrëveshje vërtet e mirë për argëtimin e fizikës): Valixhe LEGO City Stuntz

Përgatitje e lehtë me kalendarin tonë DIY Advent LEGO Paketoni!

SI TË PËRGJENI LEGO-n tuajKALENDARI I ADVENTIT

HAPI 1. KRIJONI SETUPIN TUAJ

Si dëshironi t'i prezantoni kartat? Këtu janë disa opsione…

 • Mund të shtoni një kartolinë në ditë në një mini çorape.
 • Mund ta fshehni kartën për ditën në pemën e Krishtlindjes.
 • Mund të kapni çanta dhuratash të vogla me numër dhe të fusni një kartë brenda dhe ta vendosni në një shportë të madhe.
 • Shënim: Nëse planifikoni të blini setin klasik LEGO të rekomanduar për projektin si pikënisje, mund të dëshironi të rrëmbeni gjithashtu një kontejner magazinimi.

HAPI 2. MBUSH QASET

Pjesa më e mirë e kalendarit tonë të numërimit mbrapsht LEGO është që ju mund të krijoni ide për ndërtimin e LEGO-s duke përdorur tullat LEGO që keni tashmë, ose mund të rrëmbeni grupin e listuar në listën e furnizimeve për të cilat keni nevojë për më shumë tulla. Unë kam një listë sugjerimesh për t'ju nisur dhe do t'ju tregoj modelet e ndryshme që kemi krijuar.

Dëshiroj që kjo të jetë sa më argëtuese dhe e pavarur (sa të jetë e mundur) për fëmijët që të bëjnë çdo ditë. Modelet LEGO janë të thjeshta dhe të menaxhueshme. Fëmijët më të rritur mund t'i bëjnë konstruksionet e tyre të Krishtlindjeve LEGO aq të ndërlikuara dhe të ndërlikuara sa të dëshirojnë, si dhe të shtojnë më shumë pjesë!

Këshilla për mbushjen e çantave të kalendarit tuaj të aventurës LEGO:

 • Përgatitje. Shtoni tullat e sakta për idetë shumë të thjeshta të ndërtimit të LEGO-s, të tilla si ato që do të shihni këtu si një kallam karamele, kapelë Santa, pemë, qiri Krishtlindjesh ose burrë dëbore.
 • Kartat. Përdorni kartat e printueshme Ikrijuar për të parë projektet e përfunduara dhe tullat e përdorura për t'i bërë ato. Ato përfshijnë gjithashtu sugjerime ose ndryshime për t'i shtuar edhe sfidës së ditës!
 • Setet e Krishtlindjeve. Ju gjithashtu mund t'i plotësoni me disa komplete të reja LEGO për Krishtlindje. Një grup më i madh LEGO për Krishtlindje do të ketë elementë të vegjël që fëmijët mund t'i ndërtojnë dhe t'i vendosin si skenë Krishtlindjesh. Kjo është më e shtrenjtë. Megjithatë, do të keni mjaft furnizime për vitet në vijim. Do të jap disa sugjerime në fund të këtij artikulli.
 • Fëmijët më të mëdhenj. Për fëmijët më të rritur, shtimi i tullave para kohe mund të mos jetë i nevojshëm. Në vend të kësaj, thjesht lërini të përdorin kartat e ndërtimit të printueshme ose referojuni fotografive më poshtë.
 • Punoni së bashku. Lini një shënim LEGO për një sfidë ndërtimi që ju dhe fëmija juaj i vogël do të bëni së bashku. Kjo do t'ju kursejë punën përgatitore paraprakisht, por sigurohuni që të ndiqni ofertën tuaj!

Kapeni këtë kalendar sfidash LEGO për të ndihmuar në ndezjen e kreativitetit!

—>>> Kalendari LEGO Sfida FALAS

IDE për KALENDARIN E ADVENTIT LEGO

— > Nëse dëshironi një seri të plotë kartash të bëra për ju dhe sfida me tulla me temë më argëtuese për Krishtlindje, ju do të dëshironi të kapni Paketën e shpejtë të Kalendarit të Ardhjes së Krishtlindjeve me tulla!

Unë nuk jam aspak një ndërtues mjeshtër LEGO. Këto ide të thjeshta do t'ju bëjnë të mendoni dhe krijoni! Shihni se çfarë mund të bëni me fotot më poshtë .

1. I BADISHTITELF

Santa's Elf është një projekt i mrekullueshëm i një dite për të bërë këtë kalendar të ardhjes!

2. KËMBONA E KRISHTLINDJEVE

Ti bini në sezonin e Krishtlindjeve me një zile Krishtlindjesh Lego!

3. KURORË E KRISHTLINDJEVE

Kjo kurorë e thjeshtë e Krishtlindjeve është një pjesë kaq klasike e dekorit të Krishtlindjeve!

4. Znj. KLAUS

Babagjyshi e merr gjithë ndihmën dhe mbështetjen e tij nga zonja Claus, ndaj na u desh ta përfshinim atë në këtë numërim mbrapsht të Krishtlindjeve Lego!

5. GINGERBREAD MAN

Kjo biskota klasike e Krishtlindjeve bën një krijim të adhurueshëm Lego!

6. Oxhari

Zjarret që kërcasin për të pjekur gështenja dhe për të varur çorape pranë janë shtesa perfekte për këtë kalendar!

7. SINTA'S REINDEER

Ky renë i adhurueshëm është një shtesë e shkëlqyeshme për këtë grup të personazheve të Krishtlindjeve!

Shiko gjithashtu: 20 Aktivitete që duhet të provoni LEGO STEM - Kosha të vogla për duar të vogla

8. ARI POLAR

Çdo vend i çudirave të dimrit ka një ari polar rezident!

9. Santa KLAUS

Duhej të përfshihej edhe vetë sjellësi i dhuratave!

10. PENGUIN

Ky pinguin i lezetshëm është gati për Krishtlindje!

11. Dhuratat e Krishtlindjeve

Dhuratat e Krishtlindjeve vijnë në të gjitha format dhe madhësitë, kështu që këto janë gjithmonë argëtuese për t'u ndërtuar!

12. Arrëthyesi

Kjo ikonë e Krishtlindjeve është shumë argëtuese për t'u ndërtuar me Lego!

13. ORNAMENTET E KRISHTLINDJEVE

Bëhuni kreativ me ngjyrat në këtë stoli argëtuese të Krishtlindjeve Lego!

14. THE GRINCH

Ky hajdut i Krishtlindjeve është një personazh ikonik i Krishtlindjeve që ne të gjithë e njohim dhedashuri!

15. SHTËPIA E KËRKESËS SË GINGERBREAD

Të bësh një shtëpi me xhenxhefil është një traditë në shtëpinë tonë, por të bësh një me Lego është gjithashtu argëtuese!

16. PEMA E KRISHTLINDJEVE

Ka shumë mënyra se si mund të bëni një pemë të Krishtlindjes Lego, por në këtë mënyrë u shpenzuan disa Lego që nuk i kishim përdorur ende!

17. KALAMA KËMBLETARE

Kjo konstruksion i thjeshtë me kallam karamele është një pjesë kaq klasike e Krishtlindjeve!

18. QIRI KRISHTLINDJESH

Shto pak paqe në kalendarin tënd të Advent Lego me këtë qiri Krishtlindjesh!

19. Ylli i Krishtlindjeve

Bëni një yll nga historia e Krishtlindjeve!

20. SNOWMAN

Bëni vetë burrë dëbore në botën e mrekullive të dimrit!

21. DIMËRORE VARITË

Këndoni Jingle Bells ndërsa bëni këtë sajë të lezetshme dimërore!

22. TRENI I KRISHTLINDJEVE

Bëni një tren klasik të Krishtlindjeve për t'i shtuar ideve tuaja të Krishtlindjeve Lego!

23. KAPELJA E BADISHTIT

Babagjyshi thjesht nuk është vetvetja pa kapelën e tij!

24. Çorapet e Krishtlindjeve

Përfundoni kalendarin tuaj të Ardhjes së Krishtlindjeve Lego me një çorape ikonike të Krishtlindjeve!

Shiko gjithashtu: Gjalpë shtëpie në një kavanoz - kazana të vegjël për duar të vogla

Si mund të bëheni krijues me tullat që keni tashmë në koleksionin tuaj. Ja se si i ruajmë të gjitha tullat tona!

SHIKON GJITHASHTU: Kartat e Krishtlindjeve LEGO të bëra në shtëpi

E di që ju dhe fëmijët tuaj do të kënaqeni me këtë praktike argëtuese Kalendari Lego Advent këtë vit! Ripërdoreni atë, përsëri dhe përsëri, çdo vit gjithashtu!

Kapni paketën e plotë të sfidave LEGO në tonëBLINI

PAKETË SFIDA E KALENDARIT TË ADVENTIT LEGO

MË SHUMË ARGËTIM KRISHTLINDJE…

 • Lego Holiday Maze – bëni tuajin labirint nga Lego!
 • Zbukurim i kurorës Lego – përdorni Lego për të bërë vetë stolitë tuaja të pemës së Krishtlindjes!
 • Zbukurime të thjeshta të Krishtlindjeve Lego – shih më shumë ide për stolitë e Krishtlindjeve Lego këtu!
 • Kartolina Lego të Krishtlindjeve – përdorni Lego për të pikturuar këto kartolina të mrekullueshme të Krishtlindjeve që fëmijët t'i bëjnë!

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.