Si të bëni zhul zombie me recetë për fëmijë

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

Bëhuni mamaja, babi, gjyshi, halla, xhaxhai, motra ose motra, mësuesja, kujdestari, kushdo qoftë, kur të bëni këtë recetë super të lehtë për slime zombie me gëzof ! Truri dhe më shumë truri me recetën tonë për slime me gëzof të bërë në shtëpi. E përkryer për fëmijët që i duan të gjitha gjërat zombie ose për një ide të lezetshme të slime të Halloween. Slime është shkencë dhe slime zombie është shkenca më e lezetshme e zhulit atje. Bëni slime në shtëpi me fëmijët tuaj. Është një domosdoshmëri!

RECETA E BËRË SHTËPIE për SLIME ZOMBI FLUFFY ME TRUR

Shikoni! Recetë zombie slime për fëmijët dhe të rriturit për ta shijuar këtë sezon. Na pëlqen të bëjmë slime me gëzof dhe është kaq e lehtë. Shikoni të gjitha fotografitë tona më poshtë dhe lëvizni poshtë për të marrë recetën, një fletë recetash të printueshme dhe shikoni një video të krijimit të zhulit me gëzof.

Kemi zgjedhur një kallëp të lezetshëm xhelatine të trurit zombie për ta përdorur   me zhulin tonë. Unë do ta lidh atë më poshtë që ju ta shikoni. Ne kemi blerë gjithashtu disa xhelatinë pa shije, kështu që kontrolloni përsëri dhe shikoni se çfarë bëjmë me atë për një lojë të vogël shkencore zombie.

Slime ynë me gëzof i bërë në shtëpi me krem ​​rroje është vërtet unik teksturë. Mund ta bëni lehtësisht të përshtatet me tema dhe pushime ose stinë të ndryshme.

Ne kemi qenë në një nisje për të bërë slime me gëzof dhe gjithashtu kemi bërë një slime me gëzof me kungull portokalli këtë javë!

KRAPE SFIDËN E SLIMEVE TË HALLOWEEN TANI!

Pasi të keni përzier dhe gatuar plotësisht zhulin tuaj të zombit, ai nuk duhet të jetë më superngjitet! Kjo do të thotë pak rrëmujë në duar për fëmijët që janë të shqetësuar për këtë! Djali im është një prej tyre, por ende i pëlqejnë idetë e lezetshme të lojërave ndijore .

ZOMBIE SLIME SCIENCE

Çfarë ngjyre është truri? Një tru mumje? Apo mumjet hanë trurin? Patjetër që do të më duhet të lexoj mbi faktet e mia mbi zombitë. Ekziston një seri romanesh grafike për fëmijë që mund t'i shihni në disa nga fotot. Djali im i do ata dhe megjithëse ata më bëjnë të dëshiroj të dëshpërohem, ata e detyrojnë atë të lexojë!

Pjesa më interesante e gjithë këtij aktiviteti të zombive slime, është se është gjithashtu një shkencë e mrekullueshme. Lexoni më shumë kur klikoni në kutinë e zezë më poshtë dhe ndiheni mirë, slime me gëzof për trurin tuaj të zombit është gjithashtu edukative.

SI TË BËNI RECETËN E ZOMBI SLIME ME FLUFFY SLIME!

Ne kemi recetën tonë origjinale për slime me gëzof për të ndjekur për udhëzimet e plota, hap pas hapi —-> RECETA PËR SLIME FLUFFY FLUFFY SLIME. Gjithashtu, ne kemi një faqe recete të printueshme për slime për t'u mbajtur në dispozicion. Klikoni në kutitë e zeza më poshtë

KRAPE SFIDËN E SLIMEVE TË HALLOWEEN TANI!

FURNIZIMET PËR ZOMBI SLIME

Sigurohuni që të shikoni listën tonë të furnizimeve të rekomanduara të slime me listën kontrolluese të dobishme të printueshme gjithashtu! Unë kam përfshirë disa lidhje të filialeve të amazonit për lehtësinë tuaj pa kosto për ju.

  • 1/2 filxhan White Elmer's Washable School Glue
  • 3-4 filxhanë Krem rroje me shkumë
  • 1/2 TSP sodë buke
  • 1 TBL kripëZgjidhja
  • Ngjyrosja e ushqimit {ne kemi përdorur jeshile dhe të zezë- mund të blini ngjyrë të zezë të lëngshme ushqimore në dyqan ushqimore tani ose shikoni më poshtë!}
  • Mulku i trurit Zombie
  • Merrni RECETA FLUFFY SLIME

Unë mendoj se ngjyra e slime zombie është e hapur për interpretim këtu! Lërini fëmijët të bëhen krijues me ngjyrën e trurit të tyre. Jam shumë i sigurt se nuk ka asnjë ngjyrë të gabuar!

Shiko gjithashtu: Si të bëni zhul të pastër - kosha të vogla për duar të vogla

Kjo zhul zombie me gëzof bashkohet shumë shpejt. Thjesht vazhdoni ta rrihni lart derisa të tërhiqet nga anët dhe nga fundi dhe të formojë një njollë.

Përzierja e trurit të zombit për shkencë të këndshme dhe lojë ndijore!

Një këshillë e mirë: hidhni disa pika tretësirë ​​të kripur në duart tuaja përpara se të merrni zhul për ta gatuar! Do të reduktojë ngjitshmërinë. Pasi ta gatuani mirë, nuk do t'ju ngjitet më në duar.

ZOMBIE SLIME SHAPING

Megjithëse zhulja me gëzof nuk është në të vërtetë një brumë loje ose material skulpturimi, por ju mund të formojë një tru të bukur mumje me të! E futëm në kallëp dhe e nxorëm me kujdes duke e kapur në mes. Ju mund t'i shihni gjurmët!

Shiko gjithashtu: Kartat e Shën Valentinit të Shtypshëm për Fëmijë - Kazanët e Vogël për Duart e Vogla

Slime juaj me gëzof nuk do të mbetet me gëzof përgjithmonë. Nëse fëmijët tuaj po pyesin pse, lërini të hedhin pak krem ​​rroje në një pjatë dhe të vëzhgojnë ndryshimet me kalimin e kohës. Kjo është ajo që po ndodh edhe me zhulin zombie.

Megjithatë, duke qenë se humbet pushin, ai ende bëntruri i zombit është i mrekullueshëm dhe merr një strukturë edhe më të ndryshme.

Ky slime me gëzof zombie është një kënaqësi e vërtetë për fëmijët dhe një temë super argëtuese. Supozoj se mund ta ruani për disa ditë në një enë me kapak, por në përgjithësi kjo nuk është diçka që ne e ruajmë dhe e ripërdorim për një kohë të gjatë. Slimes tona të zakonshme mund të ruhen për një kohë të gjatë.

Mos doni ta bëni slimin e trurit tuaj të zombit me gëzof. RECETA E ZOMBI SLIME PËR FËMIJË!

Kemi shumë ide fantastike për slime, shkencë, ndijore dhe STEM. Klikoni në fotot më poshtë për të parë më shumë.

Këtë muaj ne po bashkohemi me një blog shtesë argëtues me temë shkencore për Halloween me disa zonja të mrekullueshme si me mendje. Ju lutemi, shikoni idetë e bukura që ata kanë bërë për më shumë frymëzim këtë sezon. STEM i Halloween është një mënyrë e lezetshme për të mirëpritur në natën fantazmë.

Zbulimi i një kungull: Hetimi STEM – Ndajeni! Shkenca

Balona fantazmash të Halloween – Buzëqeshjet e Mamit

Shkenca e Halloween: Fantazmat e Elektricitetit Statik – Shkencëtari i Shkollës së Brendshme

Eksperimente me kungull flluskues – Pako Powol Parashkollor

Roboti Halloween Spider Craft – Inspiration Laboratories

Pikturë e Halloween Rock për Fëmijë që përdorin Fizikën – Nga Inxhinieri për të Qëndruar në Shtëpi Mami

Eksperimente shkencore me Kungull Peeps –Mami i JDaniel4

Candy Corn Slime - Teach Beside Me

Gëzuar Halloween-in Window Stained Glass – From Witty Hoots

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.