Slime për Ditën e Shën Valentinit (i printueshëm falas) - Kosha të vogla për duar të vogla

Terry Allison 24-08-2023
Terry Allison

Bëhuni Valen-slimes e mia me slime të lezetshme me temë zemre! Dita e Shën Valentinit nuk është vetëm për të rriturit! Këtu na pëlqen të festojmë festat dhe stinët me recetat tona të slimes të bëra në shtëpi. Për Ditën e Shën Valentinit, pse të mos përgatisni një grumbull Slime për Shën Valentin ! Shtoni etiketat tona të printueshme FALAS për slime dhe do të keni një markë të përsosur dhe merrni Shën Valentinin për fëmijë.

SI TË BËNI SLIME VALENTINE!

HEART SLIME

Zemrat tona po rrjedhin nga dashuria për këtë Slime të Ditës së Shën Valentinit. Të mësosh se si të bësh slime për Shën Valentin është shumë më e thjeshtë nga sa mund të mendoni. Ky slime me temën e Shën Valentinit është krejtësisht festiv për një rast të veçantë.

Kjo është vetëm një nga disa ide për Shën Valentinin shkencore të printueshme që mund të zgjidhni këtë vit! Janë të gjitha shumë të thjeshta për t'u printuar dhe bashkuar. Gjithashtu, sigurohuni që të shikoni disa nga aktivitetet tona të mrekullueshme të Shën Valentinit STEM.

MË SHUMË VALENTINË SHKENCORE PËR JU…

Shën Valentinit RockValentine Rocket ShipKartat e Shën Valentinit ScienceGlow Stick Valentines

DITA E Shën Valentinit LUAJNI ME SLIME

Receta për këtë slime të Shën Valentinit përdor një nga recetat tona më themelore të slimes, e cila është zam i pastër ose ngjitës i bardhë, ujë, sodë buke dhe tretësirë ​​të kripur. Tani nëse nuk dëshironi të përdorni tretësirë ​​të kripur, mund të provoni absolutisht një nga recetat tona të tjera bazë duke përdorur niseshte të lëngshme ose pluhur boraks. Ne kemi testuar të tre recetat me të njëjtën mënyrësukses!

Ne shtuam ngjyra ushqimore, shkëlqim dhe zemra konfeti për një slime të lezetshme zemre për Ditën e Shën Valentinit. Megjithatë, ka kaq shumë variacione për të provuar!

Shiko gjithashtu: Vezët e Pashkëve Zentangle - Kazanët e vegjël për duart e vogla

Pse të mos gjeni slimin tuaj të preferuar të Shën Valentinit:

  • Provo të shtoni një filxhan rruaza shkumë në receta për një slime floam. Bëni një grumbull në të gjelbër dhe një grumbull në të kuqe. Përdorni prerëse biskotash në formë zemre për të bërë zemra me shkumë.
  • Provoni të gatuani në një ose dy ons balte të butë pasi zhulja juaj të jetë bërë për një zhul gjalpi. Bëni një grumbull në të kuqe dhe rozë!
  • Bëni atë me gëzof! Rrotulloni slime me gëzof në ngjyrat e temave.
  • Shtoni të gjitha llojet e konfetit me tema dhe shkëlqimin me ngjyra.

RECETA MË SHUMË ARGËZUESE PËR SLIME TË VALENTINIT PËR T'I PROVUAR…

Slime Crunchy Heart Valentine Fluffy Slime Heart Slime Glitter Slime Bubbly Slime Valentine Floam

RECETA E SLIME VALENTINE

Të luash me kanaçe slime bëhuni të çrregullt, sigurohuni që të shikoni këshillat tona më të mira se si të hiqni zhul nga rrobat.

FURNIZIMET:

  • 1/2 filxhan ngjitës të pastër për grumbull zhul
  • 1/2 lugë çaji sodë buke për grumbull zhul
  • Ngjyrosje ushqimore , Glitter, Confetti Hearts
  • 1 lugë gjelle tretësirë ​​të kripur për grup zhul

Etiketat FALAS Valen-Slimes Këtu!

Shënim: Një tufë slime e bërë në shtëpi do të mbushë 4-5 gota erëzash.

SI TË BËNI SLIME VALENTINE

HAPI 1: Shtoni 1/2 filxhan ngjitës të pastër në tuajëntas dhe përziejeni me 1/2 filxhan ujë.

HAPI 2: Shtoni ngjyrë të kuqe ushqimore, glitter dhe zemra të kuqe konfeti sipas dëshirës.

HAPI 3: Përzieni 1/2 lugë çaji sodë buke.

HAPI 4: Përzieni në 1 lugë gjelle tretësirë ​​të kripur dhe përzieni derisa të formohet zhul dhe të largohet nga anët e tasit. Kjo është saktësisht sa do t'ju duhet me markën Target Sensitive Eyes, por markat e tjera mund të ndryshojnë pak!

Nëse slija juaj ende ndihet shumë ngjitëse, mund t'ju nevojiten disa pika të tjera tretësirë ​​të kripur. Siç e përmenda më lart, filloni duke hedhur disa pika të solucionit në duart tuaja dhe duke e trazuar slimin tuaj më gjatë. Gjithmonë mund të shtoni por nuk mund të hiqni .

SHËNIM: Ne kemi zbuluar se ngjitësit e specialitetit të Elmer (shkëlqim, ngjyra, shkëlqim) priren të jenë pak më ngjitëse se ngjitësi i tyre i zakonshëm, dhe ne preferojmë recetën tonë të slimes me 2 përbërës për këtë ngjitës.

HAPI 5. Shtoni pak zhul të Shën Valentinit në kontejnerë të vegjël. Përfundojeni duke shtuar etiketën tonë të printueshme të Shën Valentinit për çdo Shën Valentin.

KLIKONI KËTU PËR TË MERRNI AKTIVITETET TUAJ FALAS TË BONUSIT!

MAKE VALENTINE SLIME FOR KIDS

Klikoni në foton më poshtë për më shumë aktivitete të mrekullueshme STEM të Shën Valentinit për t'i provuar me fëmijët tuaj.

Merr këtë Paketë Valen-Slimes për t'ia shtuar kënaqësisë! E përkryer për shkencën në klasë, festa, grupe dhe përdorim në shtëpi!

Shiko gjithashtu: Eksperiment me misër karamele për shkencën e vjeshtës - kazanët e vegjël për duar të vogla

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.