Aktivitete të mrekullueshme Pirate (Paketë e printueshme falas)

Terry Allison 12-10-2023
Terry Allison

Avast ye matey! Nëse keni një fëmijë që pëlqen të luajë piratë, por gjithashtu duhet të përshtatet me pak mësime të hershme, këto aktivitete piratesh janë për ju ! Merrni paketën tonë falas të mësimit të piratëve të printueshëm, kërkoni për thesarin e varrosur, bëni zhul ari dhe përgatituni të mbroni anijen (epo jo në të vërtetë), por e keni idenë! Unë do të spërkas disa shprehje të preferuara pirate kudo për t'i bërë të gjithë shokët të emocionuar për kohën e mësimit të piratëve! Është perfekt për një javë apo dy temë. Më hidhni poshtë! Kjo do të jetë argëtuese!

AKTIVITETET ARGËZUESE TË PIRATEVE PËR FËMIJË

AHOY MATEY! A JENI GATI PËR NJË AKTIVITET PIRATE?

Ah, të dashur! Çdo pirat i vogël duhet të praktikojë alfabetin dhe numrat, por ne duam ta bëjmë atë argëtues (ndryshe nga fshirja e kuvertës). Aktivitete argëtuese dhe praktike që përfshijnë një përzierje të printimeve dhe aktiviteteve të lojës punojnë së bashku për kohën maksimale të të mësuarit! Bëjeni kohën e mësimit argëtuese dhe tërheqëse dhe thesari ose plaçka do të jetë një dashuri e re për të mësuarin.

Shikoni këtë slime ari vezullues  dhe gjeni aktivitete edhe më argëtuese me temën e thesarit më poshtë.

PRINTABLES PIRATE. PËR FËMIJË

Yo-ho-ho! Sigurohuni që të shkarkoni paketën e aktivitetit pirat falas më poshtë për të filluar! Është perfekt për shokët e moshës para-K, si dhe për të vegjlit më të rritur dhe për fëmijët e moshës së kopshtit. Çdo bashkëshort që ka nevojë për pak praktikë shtesë me aftësitë bazë do të përfitojënga këto aktivitete shumëngjyrëshe dhe tërheqëse të piratëve.

Shiko gjithashtu : Aktivitetet e mësimit të hershëm për shtëpi

Disa ide për përdorimin e kësaj pakete përfshijnë laminimin e pjesëve për përdorim afatgjatë , duke i vendosur në një lidhës për ruajtje ose duke i shtuar në çanta me zinxhir për qendra. Pjesët më të vogla të tilla si enigmat mund të përdoren për t'u fshehur në një kosh ndijor (shih më poshtë) ose për t'i vendosur nëpër dhomë si një gjueti pastrues!

Nëse ju duhet të pastroni gjuhën tuaj pirate, klikoni këtu.

Çfarë përfshihet:

 • Aktivitetet e alfabetit
 • Aktivitetet e numërimit
 • Më shumë/më pak aktivitete matematikore
 • Aktivitetet e gjurmimit
 • Aktivitetet e prerjes
 • Aktivitetet e ngjyrosjes

Kliko këtu për të marrë paketën tuaj pirate falas!

AKTIVITETET ARGËZUESE TË PIRATEVE PËR FËMIJË

SFIDAT E PIRATEVE LEGO

Nëse vogëlushit tuaj i pëlqejnë piratët dhe LEGO ose Duplo,  do t'ju pëlqejnë Idetë për ndërtimin e piratëve LEGO falas. Këto karta sfidash pirate mund të punohen lehtësisht së bashku ose individualisht për fëmijët më të rritur ose kripë e vjetër siç thuhet në gjuhën pirate.

Ne kemi edhe më shumë tema duke përfshirë kafshët, hapësirën dhe përbindëshat nëse ju si ky stil. Gjeni të gjitha lidhjet këtu.

PIRATE TREASURE SLIME

Fëmijëve do ta pëlqejnë këtë zhul vezullues ari për ta shtuar në arkë (kokë thesari). Ju mund ta bëni këtë slime lehtësisht duke përdorur ndonjë nga recetat tona bazë të slimes!

 • Elmer's sellnjë ngjitës me shkëlqim ari ose përdorni ar të pastër dhe shtoni një ose dy pika ngjyrosje të verdhë ushqimore dhe shumë vezullim ari.
 • Shtoni monedha ari të rreme dhe xhevahire akrilike (Amazon shet përzierjen e paraqitur)
 • Pasi të luani me zhul, lani dhe ripërdorni thesarin në një aktivitet tjetër (shih më poshtë)!

GJUHJA E THESARIT TË PIRATIT

Shiko kjo gjueti thesari i pastër me sodë buke dhe uthull që është shumë e lehtë për t'u vendosur në kuzhinë. Kombinoni një temë argëtuese pirate me një reagim të thjeshtë kimik që fëmijët e duan. Përdorni thesarin nga llumi i mësipërm për të bërë edhe këtë aktivitet!

LIBRAT E PIRATËVE DHE KOSHAT SHQISËRORE

Eksploroni disa lloje të ndryshme gjuetie thesari me kënaqësi përzierje librash dhe lojërash shqisore! Çiftimi i një libri me një kosh ndijor është një mënyrë e shkëlqyer për të kombinuar shkrim-leximin dhe për të luajtur të gjitha në një. Lexojini fëmijës tuaj teksa shoshitin materialet në kosh. Përdorni këto aktivitete pirate si ide për të shpikur gjuetinë tuaj të thesarit duke përdorur materiale që tashmë i keni në dorë. Disa nga këto gjueti thesari përfshijnë edhe shkencën e thjeshtë!

Shiko gjithashtu: Pikturë Shamrock Splatter - Little Bins for Little Hands

PËR LUSHTIMI I PENAVE

Të gjithë piratët e mirë duhet të pastrojnë plaçkën e tyre herë pas here dhe këtë shkencë të thjeshtë eksperimenti me pastrimin e qindarkave është një mënyrë argëtuese dhe e lehtë për të ndarë një hyrje në shkencën e bakrit me një pirat të ri. Ju gjithashtu mund të vendosni një kosh ndijor për gjueti qindarke!

PENNY BOATS

Këtu është njëSfidë argëtuese STEM për të gjitha moshat sepse çdo pirat ka nevojë për një anije për të lundruar! Ata veçanërisht kanë nevojë për një anije që nuk fundoset! A mund të ndërtoni një varkë të fortë për të mbajtur një ekuipazh qindarkash vetëm duke përdorur letër alumini?

Shiko gjithashtu: Ornamentet e akullit për festimin e solsticit të dimrit dhe dekorimin e jashtëm

MË SHUMË AKTIVITETE ARGËZUESE PARASHKOLLORE

 • Aktivitetet e motit
 • Aktivitetet hapësinore
 • Dr. Aktivitetet e Seuss
 • Tema e Oqeanit

Po kërkoni për aktivitete të lehta për t'u printuar mësimin e hershëm?

Kliko këtu për të marrë paketën tuaj falas të aktiviteteve të piratëve!

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.