Artizanati 3D i zemrës së Shën Valentinit - kosha të vegjël për duar të vogla

Terry Allison 12-10-2023
Terry Allison

A mund të imagjinoni një mënyrë për të bërë një zemër 3D nga letra? Mos kërkoni më larg se zanati ynë 3D me zemrat prej letre. Gjithçka që ju nevojitet për të filluar është letër dhe gërshërë! Merrni shabllonin tonë pa pagesë 3D të zemrës dhe fletën e projektit më poshtë për një punë të lehtë për Ditën e Shën Valentinit për një fëmijë ose një grup. Shijoni punimet shumëngjyrëshe të Shën Valentinit për fëmijët në shtëpi ose në klasë.

SI TË BËJMË NJË ZEMËR NGA LETRA

NGA Vjen FORMA E ZEMRËS?

Cilën formë e lidhni me ditën e Shën Valentinit? Është zemra e dashurisë, apo jo! Sot ne përdorim formën e zemrës ose zemrën e dashurisë për të simbolizuar dashurinë dhe dashurinë, veçanërisht dashurinë romantike.

Mendohet se origjina e formës së zemrës u frymëzua nga gjethet e bimëve me shembuj nga mbi një mijë vjet më parë. Megjithatë, simboli i njohur i zemrës që përfaqëson dashurinë siç e njohim ne, u zhvillua në shekullin e 15-të dhe u bë i njohur në Evropë gjatë shekullit të 16-të.

Shiko gjithashtu: Ngjyra Hanukkah sipas numrit - Kosha të vogla për duar të vogla

Krijoni zanatin tuaj argëtues të zemrës më poshtë me letrën tonë 3D të printueshme falas shabllon i zemrës! Gjithçka që ju nevojitet janë disa pajisje të thjeshta për të filluar!

KLIKONI KËTU PËR TË MERRNI SHBALLIN E ZEMRËS TUAJ FALAS 3D prej letre!

VALENTINE HEART CRAFT

FURNIZIMET:

 • Mobile zemre letre e printueshme
 • Letër me ngjyra
 • Gërshërë
 • Stapler
 • Ngjitës
 • Largo
 • Kasetë

UDHËZIME

HAPI 1: Printo shabllonin e zemrave më sipër.

HAPI 2:Vendoseni zemrën e printueshme mbi një fletë letre me ngjyrë.

HAPI 3: Palosni letrat në gjysmë në mënyrë që zemrat të mbivendosen. Palosni përsëri në gjysmë. Më pas prisni zemrat me gërshërë.

HAPI 4: Palosni secilën zemër letre në gjysmë.

Shiko gjithashtu: Mjete shkencore për fëmijë

HAPI 5: Vendosini të 6 zemrat njëra mbi tjetrën. Mbërtheni zemrat dy herë poshtë mesit.

HAPI 6: Shpërndani zemrat në mënyrë që të krijojnë një formë zemre 3 dimensionale. Ngjisni spangun përgjatë të dy anëve të kapëseve dhe përdorni për të varur stolitë e zemrës suaj.

MË SHUMË ARGËZUESE ME DITËT E SHËN Valentinit

 • Bëni kartolinën e Shën Valentinit me një zemër lulesh.
 • Provojeni këtë punim artizanal për Shën Valentin.
 • Kombinoje shkencën dhe artin me kartën e ngjyrosjes së kravatës.
 • Rritni kristale me këtë projekt kristal zemre.
 • Krijoni një kartë zemre me tel.
Kartë për Shën Valentinin e zemrësHeart LuminaryKartë Heart Pop Up Box

BËRJO NJË ZEMËR LETË PËR DITËN E SHËN Valentinit

Kliko në imazhin më poshtë ose në lidhjen për më shumë vepra artizanale të lehta të Shën Valentinit për fëmijë.

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.