Karta e Shën Valentinit e Kimisë në një epruvetë - kosha të vogla për duar të vogla

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

Kapërce karamele, lapsa dhe gjëra të tjera që të duan rrëmujë këtë vit! Kartat tona të Shën Valentinit për shkencë të printueshme FALAS janë një kënaqësi e vërtetë për fëmijët. Këtu kemi për ju një epruvetë shkencore super argëtuese të Shën Valentinit me një ide të thjeshtë eksperimenti shkencor të futur brenda!

KARTA TË VENDINIT TË KIMISË PËR FËMIJË

KARTA SHKENCORE TË VALENTINIT

Këtu ne i duam aktivitetet shkencore dhe na pëlqen të ndajmë shkencën me të gjithë ju, kështu që vendosëm të krijojmë kartat tona shkencore për Ditën e Shën Valentinit për ju. Kjo është vetëm një nga disa ide për kartat e Shën Valentinit të printueshme shkencore që mund të zgjidhni këtë vit!

Janë të gjitha shumë të thjeshta për t'u printuar dhe bashkuar. Gjithashtu, sigurohuni që t'i hidhni një sy disa nga aktivitetet tona të mrekullueshme të Shën Valentinit STEM.

SHIKON: 16 Kartat e Shën Valentinit DIY për Fëmijë

Kjo kartë e Shën Valentinit shkencore është shumë e shpejtë për të bëni sapo të keni të gjitha furnizimet. Më pëlqen shumë që po u japim fëmijëve të tjerë inkurajimin për të provuar një eksperiment super të thjeshtë kimie në shtëpi me familjet e tyre.

JU DO TË PËSHQIN: Eksperimente Kimie për Fëmijët e Ditës së Shën Valentinit

Dita e Shën Valentinit është me të vërtetë koha e përsosur për të provuar aktivitete të thjeshta shkencore me fëmijët e vegjël. Është një temë shumë argëtuese, sezonale.

KARTËNA SHKENCORE TË VALENTINIT NË NJË PROVËM

FURNIZIMET:

  • Provëza për festa
  • String or Ribbon
  • Science Valentine Printables {shih shkarkiminmë poshtë}

SI TË BËNI VALENTINËT E SHKENCËS

Për të bashkuar këto provëza të thjeshta për favoret e Ditës së Shën Valentinit, do t'ju duhen faqet tona të printueshme që do të gjeni më poshtë. Ka tre faqe të ndryshme duke përfshirë kartat aktuale, udhëzimet e thjeshta të eksperimentit dhe fletën e vogël të ngjyrosjes.

Do t'ju nevojiten gjithashtu epruveta dhe konfeti argëtuese. Mund të ngjiteni në mënyrë alternative me shkopinj mini me shkëlqim ose mini stilolapsa. SHËNIM: Kam përdorur epruveta 40 ml, por ju mund të merrni çfarëdo madhësie që funksionon për ju.

SHKARKONI KARTAT E SHKENCAVE VALENTINE TË PRINTAVE

  • KARTA SHKENCORE TË VALENTINIT TË PRINTUARA
  • KARTELA E EKSPERIMENTIT TË SHKENCËS SË VALENTINIT E PRINTUSHME
  • FLETË NGJYRORE E VALENTINIT E PRINTUSHME

Vazhdoni në montim! Pritini të gjitha kartat tuaja. Më pas i grumbullova tre letrat së bashku dhe i rrotullova për të rrëshqitur në epruvetën.

Shto një majë fytyrash të buzëqeshura dhe një majë zemrash ose çfarëdo tjetër që keni. Mund të shtoni lehtësisht një shkop shkëlqyes mini ose edhe një stilolaps mini xhel për ngjyrosje dhe marrjen e të dhënave!

Shiko gjithashtu: Bëni vetë topin tuaj të vorbullës së ajrit - kosha të vogla për duar të vogla

Vidhosni kapakun dhe keni një kartë të mrekullueshme të Shën Valentinit shkencor me një eksperiment të vogël të mrekullueshëm të reaksionit kimik të futur brenda .

Sigurisht që si shkencëtar i vërtetë duhet të sigurohemi dhe të testojmë idenë e eksperimentit! Ne e duam kiminë e kuzhinës dhe një eksperiment me sodë buke dhe uthull është gjithmonë një sukses me fëmijët.

JU MUND TË Pëlqejnë:Eksperimente me sodë buke për fëmijë

Shiko gjithashtu: Aktivitetet STEM me tub kartoni dhe sfidat STEM për fëmijët

Djali im është shumë i emocionuar për të kaluar këto Shën Valentin të kimisë këtë vit. Shpresoj se do t'i gjeni të lehta dhe të këndshme gjithashtu.

KLIKONI KËTU PËR TË MERRNI AKTIVITETET TUAJ FALAS TË BONUSIT!

KARTELAT E SHËNTINIT TË KIMISË PËR FËMIJË!

Kliko mbi fotot më poshtë për më shumë aktivitete unike shkencore të Ditës së Shën Valentinit.

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.