Nature Summer Camp - Kazanët e Vogël për Duart e Vogla

Terry Allison 09-08-2023
Terry Allison

Kampi veror i natyrës për fëmijë është një mënyrë kaq argëtuese për të eksploruar së bashku jashtë! Sigurohuni që të kapni të gjitha temat e javës së kampit të printueshme dhe të filloni. Ju thjesht mund të shkarkoni temën e javës dhe të përdorni lidhjet e përshtatshme për të mësuar rreth çdo projekti dhe për të krijuar një listë furnizimesh. Dëshironi të gjithë punën të bëhet për ju, merrni paketën e plotë të udhëzimeve këtu.

IDE ZEFTUESE KAMPES TË NATYRËS PËR VERËN

KAMP VERORE PËR FËMIJË NATYRORE

Natyra është një klasë po aq sa klasat tradicionale! Ka kaq shumë gjëra të mrekullueshme për të vëzhguar dhe mësuar në oborret tona të shtëpisë.

Ky kamp veror natyror është mënyra e përsosur për të përjetuar natyrën në një mënyrë të udhëhequr, të gjitha ndërsa mësoni dhe eksploroni botën natyrore! Fëmijët do të argëtohen duke eksploruar jetën e bimëve , vëzhgimin e zogjve , zbulimin e habitateve të insekteve dhe më shumë!

AKTIVITETET NATYRORE PËR FËMIJËT KËTË VERË

Vera mund të jetë një kohë e ngarkuar, kështu që ne nuk shtuam asnjë projekt që do të marrë shumë kohë ose përgatitje për t'i bërë të mundur këto aktivitete. Shumica e këtyre mund të bëhen shpejt, me variacione, reflektim dhe pyetje që zgjasin aktivitetin pasi keni kohë për ta bërë këtë. Megjithatë, nëse keni kohë, mos ngurroni të zgjateni dhe të shijoni gjithashtu aktivitetet!

Fëmijët që marrin pjesë në këtë kamp veror të natyrës do të arrijnë në:

 • Bëni printime nga dielli
 • Bëni një hotel me bug
 • Bëni Nature PaintFurça
 • ...dhe më shumë!

MËSIMI I FËMIJËVE RRETH NATYRËS

Mblidhni disa pajisje për të filluar dhe krijoni një shportë me mjete të shkencës së natyrës që fëmijët tuaj të kenë akses sa herë që të munden. Është një mënyrë e shkëlqyer për t'u dhënë atyre një ftesë për të eksploruar shkencën në natyrë në çdo kohë.

Mund të hapni gjithashtu një bibliotekë të vogël me libra të natyrës për fëmijë për të inkurajuar kërkime të mëtejshme për gjithçka që ata mbledhin, gjejnë dhe zbulojnë gjatë aktiviteteve të tyre në natyrë.

ÇANTA GËRIMISE

Këto çanta për gromësirë ​​janë klasike dhe të preferuara për fëmijët! Ato janë një aktivitet i mrekullueshëm në natyrë dhe janë një mënyrë argëtuese për të mësuar rreth reaksioneve kimike!

Shiko gjithashtu: Fjalori shkencor - Kazanët e vegjël për duart e vogla

BIRDFEEDER

Bëni vetë zbukurimet e ushqimit të zogjve për të tërhequr zogjtë në oborrin e shtëpisë tuaj! Kjo e bën edhe një aktivitet të mrekullueshëm pasues të vëzhgimit të shpendëve!

JUNGLA E Oborrit të pasmë

Ka shumë për të eksploruar në oborrin tonë të shtëpisë! Zbuloni sa shumë duke eksploruar një metër katror të xhunglës tuaj të oborrit të shtëpisë!

HOTEL INSECT

Me këtë aktivitet hoteli me insekte, fëmijët do të mësojnë gjithçka për insektet dhe habitatet e tyre. Pasi ta ndërtoni dhe montoni këtë, mund të shikoni dhe të prisni të shihni se kush do ta banojë atë në ditët në vijim!

SI FRYMËROJNË BIMËT?

Si marrin frymë bimët? Eksperimentoni me gjethet për të zbuluar se si bimët marrin frymë me këtë aktivitet të lehtë të natyrës për fëmijët!

PRINTS SUN

Përdorni fuqinë e diellit për të bërëvepra arti fantastike! Ne përdorëm pjesë LEGO për të bërë tonat, por opsionet janë të pafundme!

FURCA NATURE

Përdorni natyrën për të qenë peneli juaj! Gjeni dhe eksperimentoni me sende të ndryshme në natyrë si penelin tuaj për të bërë vepra unike arti!

PIKTURË E PISTOLEVE TË UJIT

Një mënyrë e shkëlqyer për t'i dhënë fund kësaj liste idesh argëtuese për kampin veror të natyrës është me lyerje pistolete uji! Fëmijët kënaqen duke i bërë këto piktura duke përdorur pistoleta uji!

Po kërkoni për aktivitete të natyrës që printohen lehtë?

Ne ju kemi mbuluar…

Klikoni më poshtë për të marrë faqen e ideve tuaja të shpejta dhe të lehta.

AKTIVITETET MË SHUMË ARGËZUESE VERORE

 • Kamp veror i artit
 • Kamp veror i tullave
 • Kampi veror i kimisë
 • Kampi veror i gatimit
 • Kampi veror i dinosaurëve
 • Kampi veror i oqeanit
 • Kampi veror i fizikës
 • Kampi veror ndijor
 • Kampi veror i hapësirës
 • Kampi veror i Slime
 • STEM Summer Camp
 • Water Science Summer Camp

DËSHIRONI NJË JAVË KAMP TË PËRGATITUR PLOTËSISHT? Plus, ai përfshin të gjitha 12 javët e temave të mini-kampeve siç tregohet më sipër.

Snacks, lojëra, eksperimente, sfida dhe shumë më tepër!

Kampe verore shkencore

Kampi Veror i Shkencës së Ujit

Shijoni këto eksperimente argëtuese shkencore që përdorin të gjithë ujin në këtë javë kampi veror shkencor.

Lexo më shumë

Kampi veror i oqeanit

Ky kamp veror i oqeanit do t'i çojë fëmijët tuaj në një aventurë poshtëdet me argëtim dhe shkencë!

Lexo më shumë

Kampi veror i fizikës

Eksploro shkencën e fizikës me qindarka lundruese dhe rrush të thatë duke kërcyer me këtë javë argëtuese të kampit shkencor!

Lexo më shumë

Kampi veror i hapësirës

Eksploroni thellësitë e hapësirës dhe mësoni rreth njerëzve të jashtëzakonshëm që kanë hapur rrugën për eksplorimin e hapësirës me këtë kamp argëtues!

Lexo më shumë

Art Kampi Veror

Fëmijët mund të lënë anën e tyre krijuese të dalë me këtë kamp të mrekullueshëm arti! Mësoni rreth artistëve të famshëm, eksploroni mënyra dhe metoda të reja krijimi dhe më shumë!

Lexo më shumë

Bricks Summer Camp

Luani dhe mësoni në të njëjtën kohë me këtë kamp argëtues me tulla ndërtimi! Eksploroni temat shkencore me tulla lodrash!

Lexo më shumë

Kampi veror i gatimit

Ky kamp shkencor ushqimor është shumë argëtues për t'u bërë dhe i shijshëm për t'u ngrënë! Mësoni për të gjitha llojet e shkencës ndërsa shijoni gjatë rrugës!

Lexo më shumë

Kampi veror i kimisë

Kimia është gjithmonë shumë argëtuese për fëmijët! Eksploroni reaksionet kimike, osmozën dhe më shumë me këtë javë kampi shkencor!

Lexo më shumë

Kampi veror i Slime

Fëmijëve të të gjitha moshave u pëlqen të bëjnë dhe të luajnë me slime! Kjo javë e rrëmujshme e kampit përfshin një gamë të gjerë llojesh të ndryshme slimash dhe aktivitetesh për të bërë dhe luajtur!

Shiko gjithashtu: 15 Eksperimente shkencore të Pashkëve - Kosha të vogla për duar të voglaLexo më shumë

Kampi veror ndijor

Fëmijët do të eksplorojnë të gjitha shqisat e tyre me këtë javë të verëskamp shkencor! Fëmijët do të mund të bëjnë dhe të përjetojnë shkumë rëre, oriz me ngjyrë, brumë zanash dhe më shumë!

Vazhdo të lexosh

Kampi veror i dinosaurëve

Kthehu pas në kohë me javën e kampit dino! Fëmijët do ta kalojnë këtë javë duke bërë gërmime dino, duke krijuar vullkane dhe madje duke krijuar gjurmët e tyre të dinosaurëve!

Lexo më shumë

STEM Summer Camp

Eksploroni botën e shkencës dhe STEM me këtë të mrekullueshme javë kampi! Eksploroni aktivitetet e përqendruara rreth lëndës, tensionit sipërfaqësor, kimisë dhe më shumë!

Lexo më shumë

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.