Argëtues Rainbow Foam Playdough - Kazanët e vegjël për duar të vogla

Terry Allison 12-10-2023
Terry Allison
Këtu është një brumë loje me 2 përbërës, ndijor shumëngjyrësh me krem ​​rroje! Çfarë përfitoni kur rrihni një grumbull niseshte misri dhe krem ​​rroje? Ju merrni brumë shkumë, një strukturë krejtësisht e mrekullueshme për duar të vogla dhe duar të mëdha për t'u shtrydhur dhe shtypur. Ne e duam brumin e bërë në shtëpi!

RECETA PËR BRUMIN E SHKUMËS SË YLBERT PËR FËMIJË

LUAJNI SHKUMË PËR FËMIJË

A e dini se materialet e bëra vetë për lojëra ndijore si ky brumë shkumë ylberi me 2 përbërës janë të mahnitshëm për të ndihmuar fëmijët e vegjël të zhvillojnë vetëdijen për shqisat e tyre? JU MUND TË Pëlqejnë GJITHASHTU: Receta e brumit të zanaveNuk ka nevojë të blini shkumë për lojëra, kur mund ta bëni lehtësisht vetë në shtëpi me disa përbërës të lirë. Lexoni më tej për të mësuar se si të bëni brumë lojërash me shkumë rroje që fëmijët do ta pëlqejnë!

Kliko këtu për një rrogoz argëtuese të printueshme me brumë ylberi!

MË SHUMË MBROJTË PLAY TË PRINTUARA FALAS PËR FËMIJË

Ne kemi shumë mënyra argëtuese që ju të shijoni brumin e bërë në shtëpi! Shtoni një ose më shumë nga këto dyshekë të printueshëm pa pagesë në aktivitetet tuaja të mësimit të hershëm!
  • Flower Playdough Mats
  • Weather Playedough Mats
  • Riciklimi i brumit të lojës Mat
  • Maskë brumi për lojëra me insekte
  • Deshkë me skeletë për brumi
  • Drekë për brumi me pellg
  • Maskë për lojë me brumin e kopshtit
  • Maskë për lojë me brumë lulesh

RECETA PËR PLAY BRUMIN E SHKUMËS

Ky është një brumë argëtues super i butë me shkumërecetë. Shikoni recetën tonë të brumit pa gatimose recetën tonë të njohur për brumin e gatuarpër alternativa të lehta.

Përbërësit:

Raporti për këtë recetë është 2 pjesë krem ​​rroje me një pjesë niseshte misri. Ne kemi përdorur një filxhan dhe dy filxhanë, por ju mund ta rregulloni recetën sipas dëshirës.
 • 2 filxhan shkumë rroje
 • 1 filxhan niseshte misri
 • Tasi për përzierje dhe lugë
 • Ngjyrosje ushqimore
 • Glitter (opsionale)
 • Aksesorët e Playbrumit

SI TË BËNI BRUM TË SHKUMËS

HAPI 1:   Filloni duke shtuar krem ​​rroje në një tas. HAPI 2: Nëse dëshironi të shtoni disa pika ngjyrosje ushqimore, tani është koha! Ne bëmë disa grupe të këtij brumi shkumë argëtues për ngjyrat e ylberit.HAPI 3: Tani shtoni niseshte misri për të trashur brumin tuaj të lojës me shkumë dhe për t'i dhënë asaj cilësi të mrekullueshme.HAPI 4:  Koha për të futur duart në tas dhe për të gatuar brumin tuaj të shkumës. Këshillë për përzierjen:E bukura e kësaj recete të brumit të lojës me 2 përbërës është se matjet janë të lirshme. Nëse përzierja nuk është mjaft e fortë, shtoni një majë niseshte misri. Por nëse përzierja është shumë e thatë, shtoni një top krem ​​rroje. Gjeni konsistencën tuaj të preferuar! Bëjeni një eksperiment! JU MUND TË PËQIRONI GJITHASHTU: Pluhur sheqeri për lojë

SI TË RUAJNI SHKUMË PLAYDOUGH

Ky brumë lodrash me niseshte misri ka një strukturë unike dhe është pak më ndryshe nga brumi ynë tradicional i lojës receta. Sepse nuk kakonservues si kripa në të, nuk do të zgjasë shumë. Ju do të gjeni se brumi i shkumës thahet shumë më shpejt se brumi tradicional. Në përgjithësi, ju do ta ruani brumin e bërë në shtëpi në një enë hermetike në frigorifer. Në mënyrë të ngjashme, mund ta ruani akoma këtë brumë lojërash me shkumë rroje në një enë hermetike ose qese me zinxhir. Nuk do të jetë aq argëtuese të luash me të përsëri dhe përsëri. Meqenëse është shumë më e lehtë për t'u bërë, thjesht mund të dëshironi të përgatisni një grumbull të ri për të luajtur!

RECETA MË SHUMË ARGËZUESE PËR T'I PROVUAR

 • Rërë kinetike
 • Brumë reje
 • Brumë rëre
 • Slime e bërë në shtëpi
 • Shkumë rëre

BËJNI SOT KËTË RECETË TË BUTË PËR LUAJT E SHKUMËS!

Klikoni në foton më poshtë ose në lidhjen për më shumë ide argëtuese për lojërat ndijore për fëmijë.

Kliko këtu për një aktivitet argëtues me rrogoz me brumë ylberi!

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.