Glow Stick Valentines (Printueshëm Falas) - Kazanët e vegjël për duar të vogla

Terry Allison 12-10-2023
Terry Allison

Më pëlqen të bëj kartolina për Shën Valentinin pa karamele për klasën e djalit tim. Megjithatë, nuk dua të shpenzoj shumë para apo kohë për ta bërë këtë. Unë gjithashtu dua të jem në gjendje të jap diçka që pëlqehet nga të gjithë, por gjithashtu nuk kontribuon në rrëmujën në shtëpi. Përgjigja… bëni një kartë të Shën Valentinit me shkëlqyes !

SHKIP TË PRINTUARA SHËNELINË PËR FËMIJË

KARTA TË VALENTINIT

Nëse më duhej të shpenzoja orë duke bërë 20+ letra për Shën Valentin, thjesht nuk do ta bëja. Unë gjithashtu nuk dua të shpenzoj $20+ dollarë për furnizime. Megjithatë, më pëlqen të bëhem pak dinak dhe gjithashtu të bëj gjëra të bëra vetë.

Këdo që mund t'i bëjë këto kartolina të thjeshta të Shën Valentinit me shkëlqyes !

SHIKO GJITHASHTU KËTO VALENTINËT E TJERA TË TJERA TË SHKENCËS SË SHKENCËS…

Shpresojmë që të shijoni një nga Shën Valentinit tanë shkencorë për Ditën e Shën Valentinit! Madje mund t'i përzieni dhe t'i përzieni ose t'i përdorni për favore për festën e Ditës së Shën Valentinit!

Karta e Shën Valentinit me ngjyraScience ValentinesRock ValentinesValentine SlimeRocket Ship Valentines

KLIKO KETU PËR TË MERRNI AKTIVITETET TUAJ TË BONUSIT FALAS TË SHËNELINIT!

GLOW STICK VALENTINES

FURNIZIMET:

  • Shkopa me shkëlqim.
  • Shën Valentini falas Karta e printueshme.
  • Vrima shpuese

Si të krijoni kartën tuaj të Shën Valentinit të shkëlqyeshëm

HAPI 1. Printoni imazhet tuaja të llambës së Shën Valentinit . Vura katër në një faqe sepse ishte një madhësi e mirë për shkopinj me shkëlqim. Nuk dëshironi të përdorni bojë me ngjyra? Printoni në të zezë dhetë bardhë dhe përdorni një shënues të kuq për të plotësuar emrat!

HAPI 2. Pritini formën e llambës {duke lënë pak ngjyrë të bardhë përgjatë pjesës së jashtme} ose prisni në katrorë.

Shiko gjithashtu: Brumë me re kungull - kazana të vegjël për duar të vogla

HAPI. 3. Hapni një vrimë në krye dhe në fund të kartës. Kaloni një shkop shkëlqimi përmes vrimave. U mbarova!

Shiko gjithashtu: Fletët e matematikës së kungullit - kosha të vogla për duar të vogla

Ne kemi gjithashtu një llambë të printueshme për Shën Valentin për t'u përdorur me shkopinj me shkëlqim!

A nuk thashë që këto kartolina të Shën Valentinit me shkëlqyes shkëlqyen ishin të shpejta dhe lehtë! Përveç kësaj, pasi shkopi i shkëlqyeshëm të mbarojë me shkëlqim, prindërit mund ta hedhin atë në vend që të kenë një xhingël tjetër të vogël për ta mbledhur në sirtarin e mbeturinave!

A e dini se shkopinjtë me shkëlqim janë gjithashtu shkencë! Ne padyshim e duam shkencën e Shën Valentinit, kështu që këto kartolina të Shën Valentinit të bëra në shtëpi janë perfekte për ne për t'i dhuruar.

MAKE GLOW STICK VALENTINES FOR KIDS

Klikoni në imazhin më poshtë ose në lidhjen për aktivitetet shkencore të Shën Valentinit .

AKTIVITETET BONUS PËR FËMIJË TË DITËS SË SHËN Valentinit

Eksperimentet e Ditës së Shën ValentinitMjeshtëri për ditën e Shën ValentinitKartolina të Shën ValentinitReceta për Shën ValentinValentinValentinValentin 31>Shtypshkronjat e Shën Valentinit

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.