Si të bëni zhul të ngrënshëm marshmallow - kazanët e vegjël për duar të vogla

Terry Allison 12-10-2023
Terry Allison

Keni nevojë për një recetë slime të sigurt për shije? Mësoni si të bëni zhulin më të mirë të ngrënshëm të marshmallow. Shikoni se si bëjmë slime me marshmallow dhe sheqer pluhur. Slime marshmallow pa niseshte misri është shumë më e shijshme! Recetat tona për slime ushqimore do t'i bëjnë fëmijët të buzëqeshin dhe ata gjithashtu janë plotësisht pa boraks!

SI TË BËNI SLIM TË ngrënshëm ME KETE PËR FËMIJË

SLIME TË ngrënshëm

Slima e ngrënshme e marshmallow e ngrënshme me sheqer pluhur, elastike dhe argëtuese, është një kënaqësi e vërtetë për fëmijët. Prodhuesi im më i ri i llumit të yllit të rock-ut, Char, doli me këtë zhul të mrekullueshëm marshmallow me shije luleshtrydhe, por sigurisht, ju mund të përdorni edhe marshmallow të rregullt. Edhe mini marshmallows!

LARKONI>>> Receta e pushit marshmallow

SI TË BËJMË SLIME TË ngrënshëm PA MISESHTË MISRI

Gjithçka fillon me përbërësit e duhur të slimes, dhe unë nuk e bëj do të thotë zgjidhje e kripur dhe ngjitës! Nëse keni nevojë për diçka të ndryshme nga recetat tona bazë të slimes me ngjitës, keni nevojë për karamele…

Saktësisht marshmallow dhe sheqer pluhur. Ne do t'ju tregojmë se si të bëni slime marshmallow me marshmallows, sheqer pluhur dhe pak vaj gatimi për një ëmbëlsirë të ngrënshme.

Të gjithë mund të marrin pjesë në përgatitjen e kësaj recete për zhul pa boraks, por përgatituni të merrni një pak i çrregullt dhe ngjitës (vaji ndihmon). Bërja e llumit të ngrënshëm është një përvojë unike e pasur me ndjeshmëri për fëmijët e të gjitha moshave për të punuar së bashku.

SHIKONMË SHUMË>>> RECETA PA SLIME BORAX

Ndoshta keni shumë karamele të varura përreth dhe dëshironi të bëni diçka interesante me të! Ne bëmë gjithashtu një slime të bërë vetë, të cilën mund ta shihni këtu me një video!

Ka një sirtar në qilarin tonë që mban të gjitha ëmbëlsirat tona të festave dhe mund të jetë i tejmbushur pas periudhave të caktuara të vitit, kështu që na pëlqen të shikojmë gjithashtu CANDY SCIENCE.

Summertime gjithashtu do të thotë se ne kemi qese me marshmallow të vendosura gati për zakonet e njerëzve, por më pëlqen ideja për të provuar këtë recetë të slimes të ngrënshme marshmallow me marshmallow me shije luleshtrydhe.

Është një mrekulli të mësosh se si të bësh slime të ngrënshme alte me fëmijët! Bëjini edhe duart tuaja të çrregullta!

TA SHIJON SLIME TË SIGURT APO TË ngrënshme?

Këto fjalë përdoren në mënyrë të ndërsjellë, por këtu janë mendimet e mia. Kjo recetë e llumit të marshmallow është jo toksike, por sigurisht që është plot me sheqer. Ne e bëmë këtë slime pa niseshte misri që të jetë më i ngrënshëm. Mund ta ktheni gjithashtu në slime të zakoneve të marshmallow!

Me siguri mund të keni një ose dy shije aty-këtu, dhe kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse keni një fëmijë që i pëlqen të vendosë gjithçka në gojën e tij ose të saj! Më pëlqen t'i quaj këto lloj recetash për slime të sigurta për shije.

Nuk duhet më të printoni një postim të tërë në blog për vetëm një recetë!

Merrni recetat tona bazë për slime në një format të thjeshtë për t'u printuar, në mënyrë që të mund të eliminoniaktivitete!

—>>> KARTA RECETA FALAS për SLIME

RECETA MARSHMALLOW SLIME

Shënim: Ky slime marshmallow fillon në mikrovalë. Asistenca dhe mbikëqyrja e të rriturve rekomandohet kur përdorni mikrovalë dhe trajtoni materiale të nxehta. Përzierja e marshmallow do të jetë e nxehtë!

JU DUHEN:

  • Jumbo Marshmallows
  • Sheqer pluhur
  • Vaj gatimi (sipas nevojës)

SI TË BËJMË SLIME MARSHMALLOW

Le të fillojmë me recetën tonë të slimes të ngrënshëm dhe të shohim se si Charit i pëlqente ta bënte atë për ne!

1. Shtoni 1 pako marshmallow në një tas të sigurt për mikrovalë dhe vendoseni në mikrovalë për intervale 30 sekondash që të shkrihet. Ju nuk dëshironi t'i ngrohni shumë pasi do të digjen!

PARALAJMËRIM: SELETA DO TË JETË E NXETË!

Ju gjithashtu mund ta bëni këtë recetë një ose dy filxhan marshmallow në të njëjtën kohë.

2. Hiqeni enën me kujdes nga mikrovala duke përdorur mbajtëset e tenxhereve sipas nevojës. Përziejini me kujdes që nxehtësia të shpërndahet në mënyrë të barabartë. Ngroheni përsëri nëse është e nevojshme.

3. Shtoni sheqer pluhur në përzierjen e marshmallow të shkrirë. Kjo nuk është një shkencë e saktë, por mund të shtoni 1/4 filxhan në të njëjtën kohë nëse përdorni të gjithë çantën.

Nëse provoni një grumbull të vogël ose rreth një filxhan marshmallows, mund të filloni me një lugë sheqer pluhur.

Shiko gjithashtu: Sfida e fortë e spagetit STEM - kosha të vogla për duar të vogla

4. Përziejini mirë marshmallows dhe sheqer pluhur. Përsëriteni sipas nevojës për trashje.

5. Bërja e marshmallowslime vetëm me marshmallow dhe sheqer pluhur do të jetë një përvojë e çrregullt! Ju mund të ndihmoni për të reduktuar ngjitjen me një prekje të vajit të gatimit.

6. Përfundimisht, do t'ju duhet të gërmoni duart në tas kur përzierja të jetë ftohur mjaftueshëm. Këshilla jonë është të lyeni duart me vaj gatimi!

Nuk ka duar të pastra këtu, por lahet lehtësisht. Lëpija e gishtave mirë.

7. Shkoni përpara dhe hiqni llumin tuaj të marshmallow nga tasi dhe vendosni sipër sheqerit pluhur. Ju mund të përdorni një dërrasë prerëse, fletë biskotash ose tabaka artizanale për të mbajtur rrëmujën!

STICKY SLIMY SLIMY GOOEY MARSHMALLOW SLIME!

Vazhdoni të gatuani dhe të luani me slimin tuaj të marshmallow, dhe të inkorporoni sheqerin pluhur sipas nevojës. Do të mësoni se si të përgatisni recetën e llumit të ngrënshëm të marshmallow me të gjitha shqisat tuaja!

Shtypni, shtrydhni, tërhiqni dhe shtrini llumin tuaj të ngrënshëm me shije luleshtrydhe! Pasi të mësoni se si të përgatisni recetën e llumit të ngrënshëm të marshmallow, mund të eksperimentoni me shije ose karamele të tjera.

JU MUND TË Pëlqejnë: Gummy Bear Slime dhe Starburst Slime

Slime-i ynë i bërë në shtëpi bën gjithashtu stuko dore argëtuese për gishtat e shqetësuar. Ne bëjmë një stuko të lezetshme të lezetshme që NUK është gjithashtu e ngrënshme.

SLIME E ngrënshme për 5 shqisa

Një nga pjesët më të mira të recetave tona të slime ushqimore është përvoja shqisore për 5 shqisat! Ju lehtë mund të flisni për 5 shqisat ashtu si atolidhen me këtë recetë për slime marshmallow.

Kjo slime marshmallow është tërheqëse vizualisht dhe një përvojë prekëse që mund ta shijoni dhe nuhatni gjithashtu! A mund të dëgjoni slime? Ti më thuaj!

Shiko gjithashtu: Si të bëni guaska kristali me boraks - kosha të vogla për duar të vogla

SA DO TË ZGJATË SLIMA E MARSHMALLOW?

Ndryshe nga recetat tona të zakonshme të slimes të bëra në shtëpi, kjo recetë e slimes e ngrënshme nuk do të zgjasë aq gjatë . Sigurohuni që ta ruani në një enë të mbuluar dhe duhet të jetë e mirë për një raund tjetër loje të nesërmen.

Vazhdoni dhe provoni ta ngrohni në mikrovalë për 10 sekonda përpara se të luani të nesërmen.

Të rriturit sigurohuni që përzierja të jetë mjaft e ftohtë për të luajtur me të!

Megjithëse slime ushqimore nuk zgjat aq gjatë, është prapë argëtuese e madhe provoni nëse ju pëlqejnë përvoja të reja shqisore.

RECETA MË SHUMË ARGËZUESE SLIME

  • Krem rroje Slime
  • Fluffy Slime
  • Borax Slime
  • Elmer's Glue Slime
  • Si të bëni slime të pastër

SI TË BËNI SLIM KETE QË MUND TË HANI!

Klikoni në lidhjet ose fotot më poshtë për më shumë ide fantastike të shkencës ushqimore.

Recetat e llumit ushqimor

EKSPERIMENTET E SHKENCËS TË ngrënshme

Nuk ka më nevojë të printoni një postim të tërë në blog për vetëm një recetë!

Merrni recetat tona bazë të slime në një format të thjeshtë për t'u printuar në mënyrë që të mund të eliminoni aktivitetet!

—>>> KARTA RECETA FALAS SLIME

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.