Shakatë e Krishtlindjeve numërim mbrapsht 25 ditësh

Terry Allison 01-10-2023
Terry Allison

Kalendari juaj i numërimit mbrapsht të minutës së fundit të Krishtlindjeve është këtu! Bëni një numërim mbrapsht zinxhiri letre të Krishtlindjeve këtë vit! Bërja më e lehtë ndonjëherë! Nuk ju nevojitet një kalendar i mrekullueshëm i numërimit mbrapsht të Krishtlindjeve për t'i emocionuar fëmijët! Bëni tuajin dhe argëtohuni së bashku. Ne kemi bashkuar disa ide të kursyera për idetë e kalendarit të ardhjes. Kjo është shumë e lehtë dhe zbavitëse për fëmijët për t'u shijuar këtë sezon dhe përfshin 25 shaka të Krishtlindjeve falas të printueshme.

SHATATAT E KRISHTLINDJEVE KALENDARI I ADVENTIT

KALENDARËT NUMËRIMOR TË KRISHTLINDJEVE

Edhe nëse nuk e kishit menduar se mund të krijonit një Kalendar Advent këtë vit, mundeni me këtë!

Nëse e bëni kalendarin tonë të ardhjes së zinxhirit prej letre më poshtë ose thjesht përdorni shakatë e Krishtlindjeve vetë, fëmijë do të pëlqejë të dëgjojë çdo ditë një shaka të re për Krishtlindje.

Shiko gjithashtu: Komplete shkencore DIY për fëmijë - Kosha të vogla për duar të vogla

Djali im pëlqen të dëgjojë barcaleta dhe të tregojë shaka, kështu që mendova se një kalendar numërimi mbrapsht i shakave të Krishtlindjeve do të ishte një aktivitet i thjeshtë dhe argëtues për t'i shtuar sezonit të festave që është i kursyer dhe që çdokush mund ta bëjë.

GJITHASHTU, SHIKO KËTO IDE KALENDARI PËR NUMËRIM mbrapsht…

 • Kalendari i Ardhjes së LEGO
 • Kalendari i numërimit mbrapsht të 25 ditëve deri në Krishtlindje
 • Sfidat STEM të numërimit mbrapsht të Krishtlindjeve

Merr grupin tuaj FALAS të shakave të Krishtlindjeve… dhe një bonus Artizanati për Krishtlindje me Zinxhirë Letër!

ZINXHIRI I LETËS SË KRISHTLINDJEVE NUMËRIMI mbrapsht

Pavarësisht nëse dëshironi të përdorni shakatë e Krishtlindjeve të printueshme të printueshme sipër ose të shkruani me dorë tuajat ngaLista më poshtë, ky është një kalendar super i thjeshtë numërimi mbrapsht për t'u vendosur… edhe në minutën e fundit! Kërkoni këshilla më poshtë.

FURNIZIMET :

 • Letër {zgjidhni çdo ngjyrë që ju pëlqen}.
 • Stilolapsa ose shënjues
 • Gërshërë dhe shirit ose stapler
 • Shaka Krishtlindjesh për fëmijë

SI TË BËNI NJË KALENDAR ADVENTI SHQIPTARE KRISHTLINDJE

Bëhuni kreativ, mund të punoni me numërimin mbrapsht të shakave të Krishtlindjeve në dy mënyra…

OPTION #1: Pritini të gjitha shiritat e shakave (të printueshme ose të shkruara me dorë) dhe shtoni ato në një çorape ose një çantë dhuratë për Krishtlindje. Çdo ditë, shtrihuni brenda dhe nxirreni një për ta shtuar në zinxhir.

OPTION #2: Pritini të gjitha shiritat e shakave dhe bëni një zinxhir të plotë në mënyrë që të filloni me shumën e plotë dhe hiqni një lidhje çdo ditë!

BËNI ZINXHIRIN TUAJ LETËR!

HAPI 1. Prisni shirita letre ose prisni shiritat e printueshëm. Mund të printoni gjithashtu në letër të kuqe dhe/ose jeshile nëse nuk dëshironi t'i ngjyrosni! Për më tepër, mund të përdorni letrën e shënimeve me temën e Krishtlindjes që është e bardhë në njërën anë. Mund ta ngjitni shiritin e printueshëm me shaka ose ta shkruani me dorë!

—> Ju duhen gjithsej 25 ngjyra të cilat zgjidhni. Zgjodha të alternoj letrën jeshile dhe të kuqe për versionin e shkruar më poshtë.

Shiko gjithashtu: Si të bëni një makinë gome - kosha të vogla për duar të vogla

HAPI 2. Shkruani shakanë tuaj të Krishtlindjes në njërën anë të shiritit të letrës. Sigurohuni që të vendosni zinxhirin së bashku me shakatë në pjesën e brendshme të zinxhirit të letrës!

HAPI 3. Sigurojeni secilënzinxhir letre me një copë shirit ose përdorni një stapler.

KËSHILLA: Ju gjithashtu mund t'i vendosni shakatë e Krishtlindjeve të fëmijës tuaj në një kavanoz dhe të nxirrni një të re çdo ditë. I bëra shakatë tona të Krishtlindjeve për 25 ditët e fëmijëve në një zinxhir çiftesh për t'i varur edhe për dekorim. Çdo ditë ne do të heqim një lidhje nga fundi derisa të mbetet vetëm një për ditën e Krishtlindjes!

SHAKAT E KRISHTLINDJEVE PËR FËMIJË

Këto 25 shaka të Krishtlindjeve për fëmijë do të sigurohen që të gjithë do të tregosh shaka pa kuptim gjatë gjithë sezonit. Sigurohuni që të lexoni edhe batutat e mëparshme gjatë gjithë muajit. Djali im i ka mësuar përmendësh për t'u treguar miqve të tij!

 1. Pse Santa e vendosi një orë në sajën e tij? Sepse ai donte të shihte fluturimin e kohës!
 2. Pse Santa zbret nga oxhaku? Sepse e thith atë!
 3. Çfarë përfitoni nëse kaloni Babain e Krishtlindjeve me një detektiv? Santa Clues!
 4. Cili është emri i qenit të Santa? Putrat e Santa!
 5. Çfarë i tha Santa gruas së tij kur shikoi nga dritarja? Duket si shi i dashur!
 6. Si mund ta dalloni që Santa është i vërtetë? Gjithmonë mund t'i ndjeni dhuratat e tij!
 7. Pse Santa është kaq i zoti në karate? Ai ka një rrip të zi!
 8. Si e quani Babadimrin kur mban veshët? Çdo gjë, ai nuk mund të të dëgjojë.
 9. Çfarë ndodh Ho Ho Whoosh Ho Ho Whoosh? Babagjyshi duke kaluar një rrotullimdera.
 10. Si e bën Santa Babagjyshi të fluturojë sajën e tij? Unë nuk kam dre.
 11. Si e quani një mace në plazh në mëngjesin e Krishtlindjeve? Sandy Claws!
 12. Çfarë mësojnë kukudhët në shkollën e kukudhëve? Elf-abet!
 13. Ku i mbajnë paratë burrat e borës? Në brigjet e borës!
 14. Çfarë kënge këndoni në festën e ditëlindjes së një burrë dëbore? Ngrini një shok të mirë të gëzuar!
 15. Çfarë hanë njerëzit e dëborës për mëngjes? Ice Krispies!
 16. Pse i shkëlqen hunda e Rudolfit gjatë natës? Sepse ai fle shumë LEHTË!
 17. Trokitni, trokisni! Kush eshte aty? Maria. Meri kush? Mary Christmas!
 18. Trokitni, trokisni! Kush eshte aty? Avery. Avery kush? Gëzuar Krishtlindjet për ju!
 19. Trokitni, trokisni! Kush eshte aty? Ja. Oh kush? Uau, ju jeni vërtet të emocionuar për Krishtlindjen!
 20. Trokitni, trokisni! Kush eshte aty? Santa. Santa kush? Kartolina e Krishtlindjes së Santa për ju. E kuptuat?
 21. Trokitni, trokisni! Kush eshte aty? Oh, Chris. Oh, Chris kush? Oh pema e Krishtlindjes, Oh pema e Krishtlindjes…
 22. Trokitni, trokisni! Kush eshte aty? Ulliri. ulliri kush? Dreri tjetër Olive qeshte dhe e thërriste me emra…
 23. Trokit, trokis! Kush eshte aty? Harry. Harry kush? Ngrihu dhe hape dhuratën tënde!
 24. Çfarë i tha pema e Krishtlindjes stolisë? Mos lakmoni!
 25. Cila është ëmbëlsira e preferuar e pemës së Krishtlindjes? Ortaminet!

Trokit Knock! Kush eshte aty? Maria! Meri kush? Mary Christmas për të gjithë dhe për të gjithë një natë të mirë!

MË SHUMË AKTIVITETE TË KËSHTA TË KRISHTLINDJEVE

 • 50 stolitë e Krishtlindjeve DIY
 • 50 vepra artizanale për Krishtlindje dhe Projekte artistike për fëmijë
 • Ide kalendarike për familjet e zëna
 • Paketë argëtuese e Krishtlindjeve 25+ aktivitete të Krishtlindjeve të printueshme të gjitha në një vend!

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.