Pumpkin Dot Art (shabllon falas) - Kosha të vogla për duar të vogla

Terry Allison 12-10-2023
Terry Allison

Kap vrimën e vrimës dhe le të fillojmë me këtë projekt arti të kungullit argëtues dhe shumëngjyrësh që dyfishohet edhe si art pointillism ! Gjithçka që ju nevojitet është letra, shablloni ynë i kungullit i printueshëm falas dhe një mënyrë e thjeshtë për të bërë rrathë të vegjël. Gishtat e vegjël testojnë aftësitë e tyre të shkëlqyera motorike në të gjitha mënyrat ndërsa godasin dhe ngjitin me këtë aktivitet të lehtë zanati. Krijoni veprën tuaj të artit të vjeshtës duke përdorur shabllone kungujsh, mollësh ose gjethesh!

Shiko gjithashtu: Aktiviteti shkencor i vullkanit të kungullit shpërthyes - kazanët e vegjël për duart e vogla

ART PUMPKIN DOT FOR KIDS

EASY KUNGULLI CRAFTS

Nga Nga shtatori deri në nëntor, ne jemi të gjithë rreth kungujve dhe gjetjes së mënyrave të reja për të eksploruar STEM dhe tani artin!

Jam i emocionuar të ndaj më shumë projekte artistike këtë sezon që kombinohen me një stil interesant arti! Ky artizanal me pika kungull ka të bëjë me pointillizmin. Edhe pse ka një projekt të përfunduar për t'u shijuar dhe shfaqur, ky zanat me kungull ka të bëjë ende me kreativitetin dhe veçantinë.

Plus, është shumë e lehtë për t'u bërë me fëmijët më të vegjël si dhe me fëmijët më të rritur dhe gjithashtu nuk është aq i çrregullt! Bëni të preferuarat e vjeshtës me shumë ngjyra, duke përfshirë edhe mollët dhe gjethet. Kjo teknikë është e gjithanshme dhe e lehtë për t'u bërë!

ÇFARË ËSHTË POINTILLIZMI?

Pointillism është një teknikë arti argëtuese e lidhur me artistin e famshëm George Seurat. Ai përfshin përdorimin e pikave të vogla për të krijuar zona me ngjyra që së bashku formojnë një model ose figurë të tërë. Është një teknikë argëtuese që fëmijët ta provojnë veçanërisht sepse është e lehtë për t'u bërë dhekërkon vetëm disa materiale të thjeshta.

Shiko gjithashtu: Eksperiment me misër karamele për shkencën e vjeshtës - kazanët e vegjël për duar të vogla

Si e bëni pointillizmin? Në artin tonë kungull me pika poshtë pikat krijohen me një vrima dhe letër artizanale. Mund të bëni edhe pointilizëm me bojë dhe shtupë pambuku. Ose si thua për pomponët?

PUMPKIN DOT ART

Merr projektin tënd falas të kungujve këtu dhe fillo sot!

JU DUHET:

  • Vrima shpuese ose punuese letre
  • Letër ndërtimi me ngjyra
  • shabllon kungulli i printueshëm

Gjithashtu, provoni artin pointillism me shabllonin tonë të mollës ose shabllonin e gjetheve!

Këshillë: Mund të përdorni gjithashtu një shtupë pambuku dhe bojë për të krijuar një pamje të ngjashme dhe për të eksploruar pointillizmin !

SI TË BËNI ART KUNGULLI DOT

HAPI 1: Largohuni me ngjyrat tuaja të vjeshtës!

Këshillë: Kjo kërkon pak kohë për të marrë pika të mjaftueshme! Në varësi të moshës dhe aftësive të fëmijëve, mund të dëshironi të filloni ta bëni këtë përpara projektit dhe t'i ruani në kontejnerë të ripërdorshëm.

Gjithashtu, dyqanet e artizanatit shesin grumbuj letre rrethore me diametra më të mëdhenj. Kjo do ta bëjë më të lehtë për fëmijët më të vegjël. Plus, do ta përfundoni projektin më shpejt.

HAPI 2: Aplikoni ngjitësin në kungull dhe filloni të rregulloni rrathët tuaj. Është vërtet kaq e thjeshtë!

HAPI 3: Kur të keni mbaruar dhe ngjitësi të jetë tharë, prisni rreth konturit tuaj të kungullit nësee dëshiruar. Përndryshe, ju gjithashtu mund të pikturoni sfondin me bojëra uji për një projekt argëtues të mediave mikse.

HAPI 4: Opsionale! Montoni projektin tuaj të pointillizmit të kungujve në një fletë letre ose një fletë letre me peshë të rëndë për t'u shfaqur. Mund edhe ta kornizosh!

Merr projektin tënd falas të kungujve këtu dhe fillo sot!

Pumpkin SkittlesArtizanati me letër kungullPikturë kungull në një qeseArt kungull me ngjitës të zikunguj fijevullkan kungullprintime me mbështjellës kungull me flluskëmatisse gjethe artpemë Kandinsky

AKTIVITETET MË SHUMË ARGËZUESHME TË VJESHTËS PËR FËMIJË

  • Pikturë me gjethet e vjeshtës
  • Aktivitetet e Rrjedhit të vjeshtës
  • Mjeshtëri me gjethet e vjeshtës
  • Aktivitetet e kërcellit të kungullit
  • Aktivitetet e mollës
  • Modelët e gjetheve

ART POINTILLISM PUMPKIN DOT FOR FALL

Klikoni në imazhin më poshtë ose në lidhjen për më shumë aktivitete artistike argëtuese për fëmijë .

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.