Star Wars I SPY Aktivitetet Faqet Falas të Printueshme

Terry Allison 12-10-2023
Terry Allison

Djali im pëlqen I SPYU, labirint, kërko dhe gjej enigma, DHE gjithçka Star Wars. Kështu që i kam përgatitur këto 5 printime të Star Wars për t'i ndarë me ju! Qoftë me ju data 4 dhe nëse jeni duke kërkuar për një aktivitet të minutës së fundit të Star Wars, mund t'i printoni këto faqe falas në një kohë të shkurtër. Sigurohuni që t'i hidhni një sy edhe eksperimenteve tona shkencore të "Star Wars" për lojën dhe mësimin gjatë gjithë vitit!

PRINTABLE TË STAR WARS PËR FËMIJË

FLETË PUNËS SAR WARS

Kërkimet "I SPY" janë super argëtuese për fëmijët, por ato gjithashtu inkurajojnë aftësi të rëndësishme diskriminuese vizuale dhe aftësi skanimi! Unë gjithashtu mendoj se ata inkurajojnë pak durim. Ju mund t'i bëni fëmijët tuaj të ngjyrosin një automjet të caktuar ose një ngjyrë për të ndihmuar në fillimin. Ju gjithashtu mund t'i bëni ato rreth, X, ose kontrolloni të ndryshme për të mbajtur gjurmët! Shkruani numrat në faqet komplimentuese të ofruara! Këto aktivitete I SPY janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të punuar në aftësitë e shkrimit të numrave dhe për të shënuar aftësitë e krijimit.

SHIKON GJITHASHTU KËTO PRINTABLET I SPYU…

Unë Spy PrintablesFalenderimeve I SpyGingerbread I SpyNew Year Eve I Spy

Kam bashkuar 5 faqe Star Wars I SPY që t'i printoni lehtësisht dhe bardh e zi është mirë. Ju do të shihni 4 nga faqet I SPY më poshtë. Faqja e 5-të I SPY është një version i thjeshtë i këndit të poshtëm të majtë. Faqja e këndit të poshtëm djathtas është një mega Star Wars I SPY.

Shiko gjithashtu: Eksperimente shkencore për nxënësit e shkollave të mesme - Kosha të vogla për duart e vogla

Star Wars I SPY faqet nëshkruani sa nga secili artikull mund të gjeni!

Shiko gjithashtu: Kalendari i Ardhjes LEGO i printueshëm - kosha të vegjël për duar të vogla

SHKARKONI PRINTABLET TUAJ FALAS STAR WARS!

SHKARKONI FAQEN MEGA STAR WARS I SPY KETU!

MË SHUMË IDE TË MËSHTIRËS PËR LUFTËT E YJEVE

 • Si të ndërtoni LEGO STAR WARS
 • Bëni këto shishe të lezetshme ndijore saber me dritë.
 • Ndërtoni një yll vdekjeje me STAR WARS play brumë.
 • Ose edhe bëni vetë shkëlqimin tuaj në errësirën e slime STAR WARS.

STAR WARS PRINTABLES FOR KIDS

Klikoni mbi imazhin më poshtë ose në lidhje për Aktivitetet shkencore të LUFTËS SË yjeve.

MË SHUMË AKTIVITETET MË SHUMË ARGËZUESE TË LUFTËS SË YJEVE

 • Provoni këtë kosh ndijor të Star Wars nga Diçka 2Oferta
 • Receta e akullores Yummy Rogue One është e preferuar nga Nerdy Mamma
 • Ndajeni! Science News ka disa aktivitete përrallore për Eksplorimin e Planeteve me 2 Diej!
 • Bëni disa nga këto vepra të mrekullueshme të Droid Crafts nga Play & Mësoni çdo ditë
 • Këto favorizime për festa DIY nga Kidz Activities do të ishin një hit në çdo festë!
 • Nxënësit e zonjës LeBlancs po mësojnë Star Wars në klasë
 • Duke sfiduar gravitetin! Tingëllon si argëtim i shkëlqyeshëm nga Kid Minds
 • Bëje aeroplanin tuaj të fluturojë si Royal Baloo!
 • Zbuloni shumat tuaja të galaktikës me Math ditore nga 3 dinosaurët
 • KC Edventures po ndan një aktivitet të mrekullueshëm matematikor të planetëve
 • Peakle Pie ndan disa Ewoks të lezetshëm prej letre

Terry Allison

Terry Allison është një shkencëtar shumë i kualifikuar dhe edukator STEM me një pasion për të thjeshtuar idetë komplekse dhe për t'i bërë ato të arritshme për të gjithë. Me mbi 10 vjet përvojë në mësimdhënie, Terry ka frymëzuar studentë të panumërt për të zhvilluar një dashuri për shkencën dhe për të ndjekur karriera në fushat STEM. Stili i saj unik i mësimdhënies ka fituar njohjen e saj si në nivel lokal ashtu edhe në nivel kombëtar dhe ka marrë çmime të shumta për kontributin e saj në fushën e arsimit. Terry është gjithashtu një autor i botuar dhe ka shkruar disa libra shkencorë dhe të lidhur me STEM për lexuesit e rinj. Në kohën e saj të lirë, ajo pëlqen të eksplorojë jashtë dhe të eksperimentojë me zbulime të reja shkencore.